ساتیشو

عوارض استفاده از کفش پاشنه بلند

مصطفی

۹ اسفند ۱۳۹۸

عناوین اصلی این مقاله

عوارض استفاده از کفش پاشنه بلند

عوارض استفاده از کفش پاشنه بلند :: کفش پاشنه بلند با اینهمه حس شکوه، غرور و تکبر دارای عوارض های جدی برای بدن می باشد، شایع ترین و معروف ترین آنها زانو درد و کمر درد است که فرد را دچار بیماری های دیگری نیز می کنند. هیچگاه سعی نکنید که تمام طول روز را با کفش پاشنه بلند سپری کنید زیرا عوارض جانبی آن از زیبایی آن بیشتر می باشد. در ادامه با دیگر عوارض کفش های پاشنه بلند آشنا خواهید شد، اگر سلامتی برای شما مهم تر از زیبایی و مد و فشن است با ما همراه باشید.

عوارض استفاده از کفش پاشنه بلند

1- درد پایین کمر: کفش پاشنه بلند تناسب بدن را بهم میزند در واقع لگن و ستون فقرات را از هم راستا بودن خارج می کند آن زمان است که وزن کل بالاتنه را پایین کمر تحمل می کند.

2- آسیب ماهیچه ساق پا: استفاده از کفش پاشنه بلند و نشان دادن پاهایی باریک و بلند ماهیچه ساق پا را منقبض می کند و باعث جمع شدن رگ ها می شود که بعد ها ممکن است علائم و عوارض خود را آشکار سازند.

3- درد کف پا: دومین عضوی که وزن شما را به دوش می کشد کف پا می باشد حال تصور کنید که با کفش پاشنه بلند پا در چه حالتی قرار دارد، استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند می تواند فشار زیادی به انگشتان پا، کف پا و یا قوس پا وارد کند.

4- آسیب جدی مچ پا: زمانی که از کفش پاشنه بلند و ظریف استفاده می کنید باید در مکانی صاف و هموار قدم بردارید، اندکی ناهمواری ممکن است تعادل شما را از بین ببرد و مچ پا پیچ بخورد حال ممکن است پیچیدگی رگ به رگ شدن باشد.

بیشتر ببینید
مدل گردنبند سه لاین دخترانه شیک

آسیب های کفش پاشنه بلند به کمر

5- آسیب به ستون فقرات و قوس کمر: قطعا در زمان استفاده از کفش پاشنه بلند توجه کرده اید که قوس کمر بیشتر شده و انحنای ستون فقرات و کمر به طور واضح قابل دید می باشد، قوس بیش از حد آسیب های جدی به کمر و پایین کمر وارد میکند به طوری ک ممکن فرد را دچار دیسک کمر کند.

6- تغییر شکل انگشتان پا: یکی از عوارض های شایع استفاده از کفش پاشنه بلند «انگشت چکشی» می باشد، استفاده بیش از حد باعث تغییر شکل پاها و انگشتان می شود.

7- درد زانو: زمانی که با کفش پاشنه راه می روید سعی دارید تعادل خود را حفظ کنید در این زمان قطعا متوجه شده اید که میزانی از وزنتان را زانوها تحمل می کنند، فشار روی زانو ممکن است بیماری آرتروز را به دنبال داشته باشد.

8- تحریک رشد استخوان در پشت پا: همراه با تحمل فشار زیاد با برخورد پیاپی کفش به تاندون آشیل رشد استخوان در این قسمت تحریک می شود.

9- سر درد: هنگام استفاده از کفش پاشنه بلند گردن به سمت جلو و بالا کشیده می شود کشیدگی زیاد عضله های گردن فرد را دچار سر درد میکند.

با رخ دادن آسیب های زیاد بهتر است قبل از پوشیدن کفش پاشنه بلند اندکی تامل کنید به سلامتی خود فکر کنید و تصمیمی عاقلانه بگیرید.

برای مشاهده شیک ترین مدل کفش های تخت مجلسی به اینستاگرام ساتیشو به نشانی satishocom مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

امتیازدهی

4.5/5 - (2 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه ها