لباس چه رنگی به پوست من میاد ؟

انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست

یکی از کمترین مواردی که در مورد لباس های مردان مطرح می شود رنگ است. بخصوص اینکه بدانیم انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست کار ساده ای است.

در این مقاله سعی کرده ایم تا یک راهنمای جامع در مورد انتخاب رنگ مناسب با پوستتان آماده کنیم. ست کردن رنگ هایی که میتوانید بپوشید کار سختی نیست اما این راهنما در ادامه به شما کمک میکند تا رنگی که دقیقا برای شخص شما مناسب است را پیدا کنید.

قدم اول: پیدا کردن تن رنگ پوست

پوست من چه رنگیه ؟

این سوال ، جزو سوالاتی هست که بسیاری از افراد در ابتدای خواندن این مقاله از خودشان میپرسند چرا که رنگ پوست در ابتدا و بدون معیار ، میتواند نسبی باشد ، یعنی رنگ پوست شما نسبت به فردی روشن و در مقایسه با فردی دیگر ، تیره به حساب آیند. بهترین راه برای حل این مشکل این است که ابتدا صورت خود را با آب و صابون بشویید و اندکی صبر کنید تا قرمزی احتمالی آن ا بین برود ، سپس در مقابل نور طبیعی ایستاده و رنگ پوست خود را با رنگ های ارائه شده در زیر مقایسه کنید.

دوره آموزش گلدوزی

نکته : نور مصنوعی میتواند رنگ پوست شما را متفاوت با واقعیت نشان دهد.

اگر باز هم نتوانستید به درستی این مورد را تشخیص دهید از ترفند کاغذ سفید استفاده کنید. برای این کار جلوی آینه بایستید و یک کاغذ کنار صورت خود قرار دهید و رنگ پوست خود را با آن مقایسه کنید. رنگ پوست شما نسبت به کاغذ چگونه است ؟ زرد، قهوه ای، سبز…؟ اگر تشخیص تان رنگ های صورتی، رزگلد یا آبی است، شما پوستی سرد دارید. اگر هم رنگ آن متمایل به خاکستری است، شما پوستی خنثی دارید.
اگر هم روی صورت تان پر از جوش و آکنه است طوری که نمی توانید به خوبی تن آن را تشخیص دهید، از فردی بخواهید تا کاغذ سفید را کنار گوش تان قرار دهد. شما می توانید به کمک نور آفتاب نیز رنگ پوست تان را تشخیص دهید. افرادی که به سادگی زیر نور آفتاب برنزه می شوند، تن پوست گرمی دارند. آنهایی هم که پوست شان زیر نور آفتاب قرمز می شود، تن پوست شان سرد است. پوست های خنثی هم می توانند در هر یک از این دو گروه جای گیرند.

بیشتر ببینید
مدل مانتو جدید پوشیده برای خانم های محجبه

دوره آموزش آنلاین صفر تا صد رنگ مو

رنگ پوست تیره ( تن پوست گرم )

رنگ پوست تیره

اساسا افراد  با رنگ پوست تیره ، میتوانند چشم ها و موی تیره ای را نیز داشته می باشند. این بدان معناست که می توانیم نکات خوبی درباره رنگ هایی که میخواهیم استفاده کنیم، بیابیم. رنگ هایی که میتوانیم برای این افراد از آن استفاده کنیم ، رنگ هایی روشن مثل آبی کم رنگ ، صورتی و رنگ های خنثی مثل سفید ، خاکستری و خاکی است. این رنگ ها به صورت شگفت انگیزی میتواند برای پوست های تیره مناسب باشد.

نکته : سعی کنید از رنگ های گرم و تیره تر استفاده نکنید.

رنگ های مناسب برای لباس افراد با پوست تیره

رنگ های مناسب برای لباس افراد با پوست تیره

رنگ پوست متوسط ( تن پوست متوسط و سبزه )

رنگ پوست متوسط ( سبزه )

افراد با رنگ پوست متوسط (نه خیلی تیره و و نه خیلی روشن) میتوانند تنوع گسترده ای در انتخاب رنگ موی سر و چشمشان داشته باشند. به عبارتی بیشتر رنگ ها با این رنج رنگ پوست سازگار هستند. یک قانون مناسب این است که رنگ پیراهن با رنگ چشم تطبیق داده شود.

بهترین رنگ هایی که به نظر می رسد واقعا برای تن متوسط پوست مناسب اند عبارتند از : سیاه و بژ، آبی سلطنتی  و آبی نیرو دریایی

رنگ های مناسب برای لباس افراد با پوست های تن رنگی متوسط ( گندمی و سبزه )

رنگ های مناسب برای لباس افراد با پوست های تن رنگی متوسط ( سبزه )

پوست های روشن ( تن پوست سرد یا سفید )

پوست های روشن

افراد با این رنگ پوست اغلب دارای ویژگی هایی روشن تر هستند. بنابراین بهترین روش برای آنها استفاده از رنگ هایی تیره است. رنگ هایی مثل : قهوه ای ، سفید و بژ ، آبی نیز برای افراد با پوست روشن رنگ مناسبی به نظر می رسد.بخصوص آبی روشن …

بیشتر ببینید
مدل لباس مجلسی برای افراد چاق

نکته : برای بیشتر موارد بهتر است از رنگ های خیلی روشن دوری کنید.

رنگ های مناسب برای لباس افراد با پوست روشن

رنگ های مناسب برای لباس افراد با پوست روشن

چه رنگ هایی برای لباس همه با هر رنگ پوستی مناسب است؟

برخی از لباس ها بدون توجه به رنگ پوست برای همه مناسب است. شاید این جمله برای همه ما ایرانیان آشنا باشد ، ساده هیچوقت از مد نمی افتد به عبارتی رنگ سفید یک دست برای همه با هر رنگ پوستی مناسب است. البته بجز سفید ، صورتی ملایم و برخی رنگ های ترکیبی نیز وجود دارند که میتوانند به دلیل ایجاد تعادل ، بارنگ پوست های مختلف سازگار باشند. رنگ هایی مانند سبز-آبی و بنفش پر رنگ از این قبیل رنگ ها می باشند.

فراموش نکنید همیشه یک فرمول برای همه افراد مناسب نیست اما با این راهنمای کلی شما میتوانید درک درستی برای انتخاب بهترین رنگ مناسب خودتان پیدا کنید.