انواع سوتین

سوتین نوعی لباس زیر زنانه است. و هر مدل از سوتین برای رفع نیاز خاصی از بانوان طراحی شده. مانند سوتین ورزشی که در هنگام ورزش استفاده میشود.

سوتین بدون پد:

این سوتین ها در داخل کاپشان، پد و اسفنج ندارند. این نوع سوتین مناسب افرادی است که سینه های بزرگ دارند چون سایز واقعی سینه را نشان میدهد و آن ها را بزرگتر از چیزی که هست نشان نمیدهد. این سوتین ها در دو مدل فنر دار و بی فنر و در جنس های گیپور، تور و دانتل در بازار موجود است.

سوتین بدون اسفنج و فنر

دوره آموزش طراحی ناخن

آموزش طراحی و کاشت ناخن رو شروع کن!

 

سوتین بدون اسفنج و فنر

سوتین فنر دار و بدون فنر:

این سوتین ها در کاپ خود دارای فنری در کنار ها هستند که این فنر ها برای فرم دهی به سینه ها در سوتین کار شده اند.این فنر ها معمولا از جنس پلاستیک هستند و در شکل های گرد و حالت دار وجود دارند که باعث جمع شدگی سینه ها از زیر یا کنار سینه ها به منظور فرم دهی میشوند.

سوتین فنردار ساده

سوتین فنردار ساده

سوتین اسفنجی بدون فنر

سوتین اسفنجی بدون فنر

سوتین نامرئی (بدون بند):

این مدل سوتین هنگامی استفاده می شود که شما از لباس مجلسی استفاده می کنید، که نباید بند سوتین دیده شود. همچنین این مدل ها می تواند بدون بند هم باشد و بند های آن قابلیت جدا شدن را دارند و نگهداری این مدل می تواند از طریق چسب هم انجام شود.

سوتین بند نامرئی

سوتین بند نامرئی

سوتین نامرئی مجلسی

سوتین نامرئی مجلسی

سوتین بالکنی:

این سوتین دارای کاپی با ارتفاع کم است که مناسب افرادی که سینه های کوچکی دارند است و برای لباس های بدون یقه مناسب و راحت است. افرادی که سینه بزرگ دارند بهتر است از این سوتین استفاده نکنند زیرا سینه ها از بخش بالایی کاپ خارج می شوند و جلوه بدی خواهد داشت. همچنین بند این سوتین ها با فاصله بیشتر از هم روی سر شانه قرار می گیرند و به همین خاطر سینه ها را لیفت می کنند و کمی گرد نشان می دهند.

سوتین بالکنی چیست

سوتین بالکنی چیست

سوتین تیشرتی:

این مدل سوتین برای استفاده روزمره استفاده زیادی دارد. این مدل سوتین طراحی صافی دارد و دوخت بر روی آن مشخص نیست. در این سوتین ها از کاپ و اسفنج استفاده شده تا به سینه ها فرم بدهد.

سوتین تیشرتی چیست

سوتین تیشرتی چیست

سوتین تینیجری (دخترانه):

این سوتین مناسب دختران نوجوان است که تازه به سن بلوغ رسیده اند و سینه آنها در حال رشد است. این سوتین ها معمولا بدون قلاب و بند هستند تا به راحتی بتوان آنها را به تن کرد. این مدل شبیه به نیم تنه ورزشی است. در این مدل از پد سراسری استفاده نشده و فقط پد در قسمت نوک سینه به منظور جلوگیری از دیده شده آن قرار دارد. در این مدل از فنر هم استفاده نمی شود.

بیشتر ببینید
مانتو چهارخونه قرمز مشکی

سوتین دخترانه

سوتین دخترانه

سوتین پوش آپ:

این مدل از سوتین برای لیفت کردن و فرم دادن سینه به سمت بالا طراحی شده است. همچنین سینه ها را نزدیک به هم قرار می دهد که به همین خاطر به آن سوتین لیفتی نیز می گویند. در این سوتین از جک و اسفنج استفاده می شود تا سنه ها خوش فرم تر و بزرگ تر نشان داده شود. استفاده از فنر در این مدل باعث شده این مدل دارای طرح گرد با معوج باشند.

سوتین پوش آپ

سوتین پوش آپ

سوتین مجلسی:

این نوع سوتین ها برای استفاده در مجالس کاربرد دارند. در این مدل از سوتین ها از جک، فنر و اسفنج برای زیبا تر نشان دادن سینه ها استفاده می شود.این مدل از سوتین پر کاربرد است که طراحی مختلفی دارند. آنها را بر اساس نوع لباسی که قرار است بپوشید طراحی می‌کنند. به عنوان نمونه در برخی لباس‌ها(مانند لباس عروسی) که فاقد پشت هستند، این نوع سوتین‌ها دارای بند نامرئی شیشه‌ای هستند یا اصلا بند ندارند.

همچنین ببیند: مدل سوتین جک دار

سوتین مجلسی

سوتین مجلسی

سوتین های ورزشی:

این مدل سوتین‌ها برای باشگاه‌های ورزشی و فعالیت‌های ورزشی کاربرد دارند. این مدل از سوتین‌ها بسته به ورزش و فعالیتی که انجام می‌دهید متفاوت هستند.مثلا اگر در فعالیتی که انجام می‌دهید سینه‌ها زیاد بالا و پایین می‌شوند بهترین نوع سوتین ورزشی کپسول دار است که با داشتن پد مخصوص درون کاپ از تکان خوردن شدید جلوگیری می‌کند. همچنین این موضوع هم از این نظر که فشار به دوش شما از طریق بندها وارد نشود و هم از نظر اینکه بندها پوست شما را زخمی نکنند اهمیت دارند.

سوتین ورزشی

سوتین ورزشی

سوتین دانتل و گیپوری:

این نوع سوتین‌ها دارای طراحی برچسته بر روی سوتین هستند. تفاوتی ندارد که سوتین شما اسفنجی باشد یا اینکه به صورت توری، نخی، پارچه‌ای، هارنس دار و یا در انواع دیگر طراحی شده باشد.

سوتین گیپوری: طرح برجسته این مدل به صورت کاملا برجسته بوده و ساختار‌های مشبک روی طرح در ابعاد و اندازه‌های مختلفی هستند که وابسته به طرح است.
سوتین دانتل: طرح برجسته این مدل ساده‌تر است. به این صورت که بر روی یک پس زمینه توری ایجاد شده و ساختار برجسته دارند. به همین دلیل است که در بیشتر سوتین‌های توری از این نوع طرح استفاده می‌شود.

سوتین دانتل

سوتین دانتل

همچنین ببینید: مدل سوتین توری 

بیشتر ببینید
مدل شلوار زنانه مجلسی شیک 99

نیم تنه:

سوتین‌های نیم تنه با هدف پوشش نیمی از تنه تولید می‌شوند. این مدل برای خانم‌هایی با سینه بزرگ و افتاده گزینه مناسبی هستند. چرا که طراحی آنها و مقدار حمایتی که از جمع کردن سینه دارند بهتر و بیشتر است. در این مدل از جک، فنر و پد نیز با هدف فرم دهی و مخفی کردن نوک سینه‌ها استفاده می‌شود.

نیم تنه دخترانه

نیم تنه دخترانه

سوتین هارنس:

سوتین هارنس که به نام سوتین تحریک کننده در روابط جنسی شناخته می‌شوند بیشتر دارای طراحی بندی هستند. در طراحی این سوتین‌ها از قلاب‌های مختلف در نواحی اتصالات استفاده شده که هارنس ایجاد شده در بخش‌هایی مثل کاپ سینه، بالای سینه، پشت و حتی کمر ایجاد می‌شود. این نوع سوتین را می‌توان به نوعی سوتین فانتزی در نظر گرفت.

سوتین هارنس دار چیست

سوتین هارنس دار چیست

سوتین جلو باز شو:

این سوتین‌ها همانطور که از نامشان مشخص است به جای اینکه از بند پشتی باز و بسته شوند، از جلو و درست بین دو کاپ از طریق قلاب باز و بسته می‌شوند. نام دیگر این سوتین‌ها لیزری است.

سوتین جلو باز شو

سوتین جلو باز شو

سوتین توکار:

این مدل سوتین درون تاپ و زیرپوش زنانه تنظیم می‌شوند که در واقع می‌توان گفت این مدل سوتین همان تاپ و زیر پوش زنانه هستند. در این نوع پوشش از کاپ استفاده شده تا نوک سینه‌ها مشخص نباشند. همچنین به منظور فرم دهی به سینه در برخی مدل‌ها نیز از فنر استفاده می‌شود.این مدل برای استفاده روزمره و درون خانه گزینه بسیار عالی هستند. لباس های مخصوص شنا یعنی مایو ها از این نوع سوتین هستند.

انواع سوتین

انواع سوتین

سوتین برلت دار:

سوتین برلت نوع دیگری از سوتین های مناسب برای نوجوانان هستند که البته خانم‌های بزرگسال نیز می‌توانند از این مدل استفاده کنند. این مدل سوتین دارای طراحی توری بوده و بسیار هم لطیف هستند.تفاوت اصلی این سوتین‌ها در این است که فاقد جک، فنر و یا حتی بند نواری هستند. در واقع این سوتین‌ها با هدف راحتی طراحی شده و هیچگونه لیفتی هم روی سینه انجام نمی‌دهند.

سوتین برلت دار

سوتین برلت دار

سوتین هالتر:

سوتین‌ها هالتر تفاوتی  که با سایر سوتین‌ها دارند به بخش بند مربوط می‌شود و فاقد بند از روی سرشانه هستند. این نوع سوتین‌ها گردنی هستند و به همین جهت زیبایی خیره کننده‌ای را به شما خواهند داد. از پشت با بندهایی تقریبا به شکل هارنس نیز به بند پشتی متصل شده و ضمن کمتر کردن وزن وارد شده به گردن، زیبایی آن را نیز بیشتر می‌کنند. این مدل بیشتر به صورت نیم تنه تولید می‌شود.

| امیدواریم از دیدن این مطلب لذت برده باشید. |