همه چیز درمورد لمینت ناخن

لمینت ناخن چیست؟

لمینت یا کاور ناخن نوعی کاشت ناخن است. با این تفاوت که در این روش هدف ما بلند کردن ناخن نیست و مواد بر روی سطح ناخن طبیعی زده می شود و آن را کاور می کند. هدف اصلی لمینت ترمیم سطح ناخن است. موادی که برای لمینت استفاده می شود پودر و خمیری مخصوصی است که با پر کردن بی نظمی های ناخن، ظاهری زیبا به آن می دهد. لمینت تا زمان ترمیم از روی ناخن پاک نمی شود و می توانید آن را با انواع ابزار ناخن طراحی کنید. افرادی که مشکلات مختلفی مانند ناهمواری سطح ناخن، شکنندگی ناخن و خشکی ناخن را تجربه می کنند می توانند از این روش استفاده کنند. همچنین افرادی که به مواد لیکوئیدی ناخن حساسیت دارند می توانند از لمینت ناخن استفاده کنند. اما اگر شما مشکلاتی پوستی مانند قارچ ناخن یا حساسیتی دارید و یا دچار بیماری عفونی هستید بهتر است لمینت ناخن را انجام ندهید.

مدل لمینت ناخن کوتاه

مدل لمینت ناخن کوتاه

دوره آموزش طراحی ناخن

آموزش طراحی و کاشت ناخن رو شروع کن!

 

مزایای لمینت ناخن:

ماندگاری بالا، تقویت و ترمیم سطح ناخن، نسبت به کاشت ناخن سبک تر و طبیعی تر است، قابلیت لمس ناخن طبیعی را حفظ می کند، حفظ ظاهر طبیعی ناخن، به راحتی شکسته نمی شود،از رسیدن آسیب به ناخن های طبیعی جلوگیری می کند ، سرعت انجام لمینت از کاشت بالا تر است .

همچنین ببینید: آموزش کامل طراحی و کاشن ناخن

لمینت ناخن طبیعی کوتاه

لمینت ناخن طبیعی کوتاه

معایب لمینت ناخن:

لمینت مانند سایر روش های زیبایی ناخن اگر مداوم و بی رویه استفاده شود، باعث آسیب رساندن به ناخن ها می شود. آسیب هایی مانند: شکنندگی ناخن، نازک شدن، عفونت های قارچی

بیشتر ببینید
55 مدل آرایش لایت 2022 جدید و جذاب

عوارض لمینت ناخن

عوارض لمینت ناخن

ماندگاری و ترمیم لمینت ناخن:

ماندگاری لمینت از کاشت ناخن بیشتر است و تا حدود 25 روز ماندگاری دارد. و بعد باید آن را ترمیم کنید اما باید توجه کنید که فقط می توانی سه بار لمینت ناخن را ترمیم کنید و بعد از سه بار ترمیم باید آن را ریمو کنید زیرا احتمال بروز قارچ ناخن وجود دارد.

مدل لمینت ناخن طبیعی

مدل لمینت ناخن طبیعی

همچنین ببینید: روش های تقویت ناخن 

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن:

ژلیش نوعی لاک است که ماندگاری بالاتری نسبت به لاک های معمولی دارد و برای خشک شدن به لامپ UV نیاز دارد. برای ژلیش کردن ناخن هایتان به یک ژل پایه نیاز دارید و سپس باید دو لایه لاک ژل روی ناخن هایتان بزنید. ژلیش ناخن می تواند روی ناخن های طبیعی و کاشت انجام شود و هیچ اثر تغذیه ای بر روی ناخن ندارد. اما لمینت ناخن با ژل با مواد مخصوصی انجام می شود که خاصیت تغذیه ای برای سطح ناخن دارد، نیاز به ژل پایه ندارد و ۳ تا ۵ بار به صورت لایه های خیلی نازک روی ناخن زده می شود. ریمو ژلیش با استون و به راحتی انجام نمی شود و برای برداشتن آن باید به ناخن کارتان مراجعه کنید. در صورتی که مواد لمینت نیازی به ریموو ندارند و در صورت نیاز به راحتی با استون یا سوهان برداشته می شوند.

فرق لمینت و ژلیش ناخن

فرق لمینت و ژلیش ناخن

 

| امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. |