ساتیشو

لمینت ناخن چیست؟

علی

12 اردیبهشت 1402

عناوین اصلی این مقاله

همه چیز درمورد لمینت ناخن

لمینت ناخن چیست و چگونه انجام می شود

لمینت یا کاور ناخن نوعی کاشت ناخن است. با این تفاوت که در این روش هدف ما بلند کردن ناخن نیست و مواد بر روی سطح ناخن طبیعی زده می شود و آن را کاور می کند. هدف اصلی لمینت ترمیم سطح ناخن است. موادی که برای لمینت استفاده می شود پودر و خمیر مخصوصی است که با پر کردن بی نظمی های ناخن، ظاهری زیبا به آن می دهد. لمینت تا زمان ترمیم از روی ناخن پاک نمی شود و می توانید آن را با انواع ابزار ناخن طراحی کنید.

مدل لمینت ناخن کوتاه

آموزش لمینت ناخن

برای انجام لمینت ناخن سه روش دارد:

لمینت ناخن با سرم 

در این روش ابتدا مراحل مانیکور را انجام دهید سپس ضد قارچ را روی ناخن بزنید و بعد از آن چند لایه نازک از سرم ناخن را روی ناخن ها بزنید و توجه کنید که لایه ها نازک باشند تا سطح ناخن کلفت نشود. سرم اثر ضد عفونی کنندگی و ضد التهابی دارد. مواد سرم کوتیکول و ناحیه رشد را مرطوب می کنند، سطح ناخن را با ویتامین ها اشباع می کنند و کراتینه شدن را از بین می برند. پس از انجام این مراحل می توانید سطح ناخن را با هر روغنی که ناخن به آن نیاز دارید تقویت کنید و سپس لاک سرم را بزنید.

آموزش لمینت ناخن

لمینت ناخن با بیوژل

بیوژل ها انواعی از لمینت هستند که با دستگاه یو وی خشک می شوند و علاوه بر اثرات تغذیه ای و درمانی، بیوژل به سطح ناخن اجازه تنفس می دهد و ظاهر زیبایی را روی ناخن ایجاد می کند. برای انجام این روش هم ابتدا مانیکور را انجام دهید سپس ضد قارچ را بزنید و بعد یک لایه نازک پرایمر اسیدی را روی ناخن بزنید. پس از این مراحل یک لایه نازک از بیوژل را روی ناخن قرار دهید و داخل دستگاه یو وی خشک کنید و این مرحله را یک بار دیگر هم تکرار کنید در آخر هم تاپ کات بزنید و بار دیگر ناخن ها را داخل دستگاه قرار دهید.

بیشتر ببینید
لنز ناخن چیست

لمینت ناخن با موم 

لمینت ناخن با موم همان مانیکور ژاپنی است. در این روش هم مثل روش های قبل مانیکور را انجام دهید سپس با یک اسفنج یک تکه موم را بردارید و صاف کنید و روی سطح ناخن به آرامی با استفاده از قلم پخش کنید.

لمینت ناخن طبیعی

لمینت ناخن برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که مشکلات مختلفی مانند ناهمواری سطح ناخن، شکنندگی ناخن و خشکی ناخن را تجربه می کنند می توانند از این روش استفاده کنند. همچنین افرادی که به مواد لیکوئیدی ناخن حساسیت دارند می توانند از لمینت ناخن استفاده کنند. اما اگر شما مشکلاتی پوستی مانند قارچ ناخن یا حساسیتی دارید و یا دچار بیماری عفونی هستید بهتر است لمینت ناخن را انجام ندهید.

مزایای لمینت ناخن

ماندگاری بالا، تقویت و ترمیم سطح ناخن، نسبت به کاشت ناخن سبک تر و طبیعی تر است، قابلیت لمس ناخن طبیعی را حفظ می کند، حفظ ظاهر طبیعی ناخن، به راحتی شکسته نمی شود،از رسیدن آسیب به ناخن های طبیعی جلوگیری می کند ، سرعت انجام لمینت از کاشت بالا تر است .

اگر به کاشت و طراحی ناخن علاقه مند هستید و می خواهید از آن کسب درآمد کنید ما در ساتیشو دوره  آموزش طراحی ناخن از صفر تا صد را برای شما تهیه کرده ایم که تمام مباحث مورد نیاز برای ناخن کار حرفه ای شدن را به شما آموزش می دهد همچنین در انتهای دوره ویدیو هایی قرار گرفته که به شما آموزش می دهد چگونه از این هنر کسب درآمد کنید.

لمینت ناخن طبیعی کوتاه

معایب لمینت ناخن

لمینت مانند سایر روش های زیبایی ناخن اگر مداوم و بی رویه استفاده شود، باعث آسیب رساندن به ناخن ها می شود. آسیب هایی مانند: شکنندگی ناخن، نازک شدن، عفونت های قارچی

عوارض لمینت ناخن

ماندگاری و ترمیم لمینت ناخن

ماندگاری لمینت از کاشت ناخن بیشتر است و تا حدود 25 روز ماندگاری دارد. و بعد باید آن را ترمیم کنید اما باید توجه کنید که فقط می توانی سه بار لمینت ناخن را ترمیم کنید و بعد از سه بار ترمیم باید آن را ریمو کنید زیرا احتمال بروز قارچ ناخن وجود دارد.

بیشتر ببینید
شینیون برای موهای فر

مدل لمینت ناخن طبیعی

همچنین ببینید: روش های تقویت ناخن 

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

ژلیش نوعی لاک است که ماندگاری بالاتری نسبت به لاک های معمولی دارد و برای خشک شدن به لامپ UV نیاز دارد. برای ژلیش کردن ناخن هایتان به یک ژل پایه نیاز دارید و سپس باید دو لایه لاک ژل روی ناخن هایتان بزنید. ژلیش ناخن می تواند روی ناخن های طبیعی و کاشت انجام شود و هیچ اثر تغذیه ای بر روی ناخن ندارد.

اما لمینت ناخن با ژل با مواد مخصوصی انجام می شود که خاصیت تغذیه ای برای سطح ناخن دارد، نیاز به ژل پایه ندارد و ۳ تا ۵ بار به صورت لایه های خیلی نازک روی ناخن زده می شود. ریمو ژلیش با استون و به راحتی انجام نمی شود و برای برداشتن آن باید به ناخن کارتان مراجعه کنید. در صورتی که مواد لمینت نیازی به ریموو ندارند و در صورت نیاز به راحتی با استون یا سوهان برداشته می شوند.

فرق لمینت و ژلیش ناخن

لمینت ناخن طبیعی چیست

لمینت ناخن طبیعی به نوعی از لمینت گفته می شود که لاک لمینت بی رنگ است و فقط مثل یک برق ناخن روی ناخن درخشش ایجاد می کند این کار برای کسانی میخواهند ناخن هایشان مستحکم شود و در عین حال لاک رنگی هم نداشته باشد بسیار مناسب است.

همچنین ببینید: ابزار و وسایل کاشت ناخن

ریمو لمینت ناخن

همانطور که گفتیم لمینت باعث استحکام ناخن ها می شود اما اگر به هر دلیلی بخواهید لمینت ناخن خود را پاک کنید می توانید به سالن های تخصصی ناخن مراجعه کنید و یا با استفاده از پد و استون 100 درصد لمینت را از روی ناخن ها پاک کنید.

هزینه لمینت ناخن

همچنین ببینید: مدل ناخن شیشه ای 

هزینه لمینت ناخن

هزینه لمینت ناخن با توجه به مواد مورد استفاده و حتی شهری که شما این کار را انجام می دهید متفاوت است اما حدودا هزینه لمینت ناخن از 90 هزارتومان به بالا است.

| امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. |

مطالب مرتبط

امتیازدهی

4.6/5 - (9 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه ها