مانیکور ناخن

مانیکور چیست؟

داشتن ناخن هایی مرتب یکی از اصول زیبایی دستان شماست و رابطه مستقیمی با سلامت روح و جسم شما دارد. ناخن‌ها نقش مهمی در زیبایی دستان دارند. از این رو زیبایی ناخن‌ها تاثیر مستقیمی در اعتماد به نفس خواهند داشت. امروزه مانیکور کردن ناخن‌ها در بین خانم‌ها طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

مانیکور ناخن چیست ؟

مانیکور ناخن روشی برای مراقبت و زیبایی ناخن های دست است که شامل مراحل مختلفی است. مراحل معمول آن شامل سوهان کشیدن ، شکل دادن به ناخن ، گرفتن پوست های اضافه و تمیز کردن کوتیکول ناخن و در نهایت لاک زدن به ناخن است. البته ماساژ دست و لایه برداری از آن نیز در بیشتر مراکز انجام می شود. در طی این روش ، ناخن های شما کوتاه شده و فرم مورد نظر شما پیاده سازی می شود. سپس کوتیکول های ناخن به عقب رانده شده و پوست های اضافی اطراف ناخن برداشته می شوند. مجموعه این متد ها به کاهش چین و چروک دستان شما و افزایش شادابی و لطافت آن ها کمک می کند.

دوره آموزش طراحی ناخن

آموزش طراحی و کاشت ناخن رو شروع کن!

 

انواع مانیکور ناخن چیست ؟

مانیکور ناخن به دو صورت خشک و مرطوب انجام می شود.

همچنین ببینید : انواع مدل های کوتاهی ناخن

مانیکور خیس چیست ؟

در مانیکور ناخن به صورت خیس ، دست ها درون آب گرم خیسانده می شوند تا گوشت های اضافه و کوتیکول های اطراف ناخن نرم شوند.

مانیکور خیس

مانیکور خیس

 

مانیکور خشک چیست ؟

مانیکور خشک نیز مانند متد قبلی برای اصلاح فرم ناخن و برداشتن پوست اضافی اطراف کوتیکول انجام می شود با این تفاوت که در حالت خشک و بدون آب انجام می شود.

بیشتر ببینید
مدل ناخن تابستانی

مانیکور خشک

مانیکور خشک

مانیکور ناخن به کمک پارافین هم یکی از روش هایی است که اخیرا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این روش تا حدودی شبیه به مانیکور ناخن مرطوب است با این تفاوت که به جای آب گرم از پارافین ولرم استفاده می شود.

روش های دیگری نیز برای مانیکور ناخن نام می برند که از آن جمله می توان به مانیکور فرانسوی ، آمریکایی و ژلیش اشاره کرد که تفاوت این روش ها در نوع لاک زدن ناخن است و مرتب کردن ناخن ها به یکی از دو صورت مرطوب یا خشک صورت می گیرد.

همچنین ببینید : برای تقویت ناخن ها چه کاری بکنیم؟

مزایا مانیکور ناخن

  1. افزایش گردش خون در دستان
  2. تقویت پوست دست و کاهش چین و چروک
  3. جلوگیری از پیری زود رس دست ها
  4. لایه برداری پوست
  5. رفع خستگی
  6. افزایش رشد و استحکام ناخن ها
  7. زدودن هر گونه عامل مییکروبی ، قارچی یا عفونتی

مزایا مانیکور ناخن

مزایا مانیکور ناخن

 

عوارض مانیکور 

معایب یا عوارض مانیکور در نتیجه انجام در محیط های غیر بهداشتی رخ میدهد. در صورت عدم رعایت بهداشت ممکن است ناخن های شما دچار انواع بیماری های باکتریایی یا قارچی شود. همچنین د صورت عدم توجه به این قبیل مشکلات ممکن است ناخن های شما دچار عفونت های شدید شود. در صورت تکرار بی رویه مانیکور ممکن است به علت سوهان کشی ناخن ها باعث شکنندگی آن ها شود.

عوارض مانیکور

عوارض مانیکور

عوارض مانیکور ناخن

عوارض مانیکور ناخن

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید