نکات مهم در مورد بافت مو

آیا بافت موی خیس ضرر دارد؟ آیا بافت مو باعث بلند شدن مو می شود یا ریزش مو را در پی دارد؟ بافت مو از موخوره جلوگیری میکند؟ بافت مو چه فوایدی دارد؟ سوالات بسیاری در مورد بافت مو برای بسیاری از خانم ها مطرح می شود که در ادامه به بررسی و پاسخ به این سوالات میپردازیم.

آیا بافت موهای خیس ضرر دارد ؟

یکی از مهمترین سوالاتی که در مورد بافت مو برای بسیاری از خانم ها مطرح می شود این است که آیا بافت موی خیس ضرر دارد؟ در پاسخ به این سوال، بهتر است بافت مو را با موهای خشک انجام دهید چرا که موی خیس شکننده تر و آسیب پذیر تر است و بیشتر مستعد کشیده شدن می باشد به همین دلیل پیشنهاد می شود بلافاصله پس از استحمام یا شستن سر اقدام به بافت مو نکنید. البته پس از خشک شدن سر بخصوص خشک شدن ریشه مو، امکان استفاده از اسپری آب برای مرطوب کردن موها وجود دارد و مشکلی برای استفاده از اسپری آب در مراحل آماده سازی مو برای بافت وجود ندارد.

آیا بافت مو باعث بلند شدن مو می شود؟

یکی از سوالات پرتکرار دیگر در مورد بافت مو، این است که آیا بافت مو سبب رشد بیشتر موها می شود که در این مورد نیز باید گفت این موضوع افسانه ای بیش نیست چرا که موهای روییده شده در واقع بافتی مرده هستند و اینگونه نیست که بافت آن تاثیری در رشد مو داشته باشد از سوی دیگر اگر موهای بافته شده محکم باشند و به پیاز سر فشار بیاورند ممکن است نه تنها باعث رشد نشده که سبب ریزش مو نیز بشود.

بیشتر ببینید
مدل ناخن تابستانی

 

دوره آموزش بافت مو

بافت مو را ویدیویی بیاموزید

 

 

دوره آموزش بافت مو

برای ثبت‌نام در دوره آموزش بافت مو کلیک کنید.

 

خرید فیلم آموزش بافت مو

 

آیا بافتن مو از موخوره جلوگیری میکند؟

در پاسخ به این سوال بهتر است در ابتدا توضیحی در مورد مو بدهیم. مو مشابه لوله های باریکی هستند که از به هم پیوستن تعداد زیادی لوله تشکیل شده اند. شانه کردن  زیادو فر کردن و سشوار کشیدن زیاد و صاف کردن و استفاده زیاد از نرم کننده ها و موارد مشابه میتواند به مرور باعث آسیب به مو و در نتیجه موخوره شود. پس میتوان گفت بصورت مستقیم بافت مو تاثیری روی موخوره ندارد ولی از این جهت که میتواند سبب دستکاری کمتر موها شود، میتوان گفت بافت مو میتواند به جلوگیری از موخوره کمک کند.

 

آیا بافتن مو سبب ریزش مو می شود ؟

بافت مو بصورت صحیح و اصولی هیچ تاثیری روی ریزش مو ندارد ولی در صورتی که مو ها خیلی محکم کشیده شوند و بسته شود و به ریشه مو فشار وارد شود میتواند باعث ضعیف شدن موها، کاهش رشد مو و در برخی موارد طاسی شود.

 

چند نکته مهم در مورد بافت مو

  1. مو پس از بافته شدن شل باشد و کشیده نشود.
  2. موهای بافته شده را پس از استحمام خشک کنید چرا که مربوط ماندن این مو ها میتواند سبب پوشیدگی مو شود.
  3. موهای بافته شده نیاز به شامپو خاصی ندارند و میتوانید از شامپو های معمولی استفاده کنید.
  4. ترجیحا از بافت های دائمی استفاده نکنید و بافت های سنتی و موقت بیشتر پیشنهاد می شوند.
بیشتر ببینید
طراحی ناخن رنگ آبی کلاسیک

فواید بافت مو

  1. بافت مو باعث مرتب شدن موها می شود و موها زیباتر و آراسته تر به نظر می رسد.
  2. موها کمتر نیاز به شانه زدن دارد و احتمال گره خوردن و … کاهش میابد.
  3. اصطکاک و شکستگی مو ها کاهش میابد
  4. در تابستان باعث می شود کمتر از گرمای هوا اذیت شوند.