پنج روش کشیدن خط چشم برای پلک های پف دار

بسیاری از خانم­ها آرزوی داشتن پک­های کشیده و پشت پلک بلند را دارند و ترجیح می­دهند ترکیب صورت­شان شبیه به مدل­ها باشند. فرم چشم­ افراد حالت­های متنوعی دارد اما در چند دسته اصلی جای­ میگیرد. فرم کشیده، بادامی، پلک افتاده و پلک پف دارد انواع مدل­های چشم است. در این میان پلک­های پف دار بیش از سایر افراد در کشیدن خط­چشم و آرایش چشم به مشکل بر­میخورند. کسانی که پلک پف­دار دارند هرچقدر هم که آرایش تمیز و زیبایی برای چشم داشته باشند اگر این آرایش با توجه به حالت پلک انجام نشده باشد انگار آرایش خاصی برای چشم ندارند و تمام زحماتشان بی اثر می­شود. اگر می­خواهید روش صحیح آرایش برای پلک پف­دار را یاد بگیرید با ما همراه باشید.

  1. پایه آرایش صورت

اولین کاری که باید انجام دهیم داشتن یک پایه آرایش حرفه­ای است. آرایش چشم زمانی زیبایی خود را نشان می­دهد که عیب­های صورت محو شده باشند بنابراین ابتدا مرطوب­کننده مناسب پوست خود را بزنید و سپس از پرایمر چشم و پرایمر صورت استفاده کنید. پرایمر مهمترین پایه آرایشی است و حتما باید برای این که خط­چشم و آرایش صورت زیبایی داشته باشید به آن نیاز خواهید داشت. اگر می­خواهید پشت پلک خود را سایه بزنید حتما از پایه سایه استفاده کنید تا سایه پخش نشود. کانسیلر خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید. کانسیلر تیرگی زیر چشم و ایرادهایی که در صورت وجود دارد را محو می­کند. کانسیلر تارت، هدی بیوتی و رولوشن از بهترین مارک­های موجود هستند. با پد مناسب کانسیلر را محو کنید. بعد از انجام این مراحل می­توانید آرایش چشم خود را انجام دهید.

دوره آموزش طراحی ناخن

آموزش طراحی و کاشت ناخن رو شروع کن!

 

  1. ابتدا سایه بزنید

ابتدا سایه بزنید

برای داشتن یک خط‌چشم زیبا و برای اینکه خط‌چشم جلوه زیباتری داشته باشد حتما از سایه استفاده کنید. از یک سایه قهوه‌ای یا صورتی کمرنگ استفاده کنید و با یک براش متوسط بالای خط پلک خود را سایه بزنید و این سایه را به شکل خطی تا انتهای پلک ادامه دهید‌. برای زیباتر شدن سایه می‌توانید از یک یا دو درجه تیره تر از رنگی که انتخاب کرده‌اید را کمی پایین تر از سایه‌ای که زده‌اید با براش به صورت ضربه‌ای بزنید تا یک هاله کمرنگ از سایه زیرین در بالای سایه ای که زده اید مشخص باشد. چشم خود را ببندید و از یک سایه کرم رنگ برای پشت پلک استفاده کنید و این سایه را به صورت خطی بکشید تا تفاوت رنگ میان دو سایه به خوبی حس شود. مجدد با استفاده از کانسیلر و یک پد کانسیلر قسمت انتهایی سایه را مرتب کنید. همچنین اگر برای انتخاب رنگ مناسب سایه چشم نیاز به ایده های جدید دارید مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

بیشتر ببینید
مدل بافت مو هلندی

می‌توانید به جای استفاده از کانسیلر از پنکیک هم استفاده کنید. می‌توانید از برندهایی مانند فلورمار و کالیستا که حالت خشکی ندارند به جای کانسیلر استفاده کنید. برای مشاهده و خرید انواع پنکیک صورت می‌توانید از فروشگاه دیجی استایل نیز کمک بگیرید.

  1. خط چشم

زمانی که یک سایه مناسب پشت پلک‌تان زده باشید کشیدن خط‌چشم بسیار راحت‌تر خواهد بود. می‌توانید از انواع خط‌چشم های ماژیکی یا مویی استفاده کنید اما بهترین خط چشمی که استفاده از آن برای پلک‌های پف دار راحت است خط‌چشم های ژله‌ای یا ژلی هستند که با قلم مخصوص کشیده می‌شوند. زمانی که می‌خواهید خط چشم را پشت چشم‌تان بکشید ابتدا به همان صورتی که همیشه برای خودتان خط‌چشم می‌کشیدید و متناسب با چهره شما است خط‌چشم را تا میانه چشم ببرید. توجه داشته باشید زمانی که می‌خواهید از خط‌چشم استفاده کنید حتماً باید مستقیم رو به رو را نگاه کنید و آینه را به صورتی بگیرید که دقیقاً در مقابل چشمانتان باشد. چون اگر آینه را به صورت مایل یا از بالا و پایین نگاه کنید، خط چشمی که میکشید به دلیل داشتن پف پشت چشم کج خواهد شد و زمانی که مستقیم نگاه می‌کنید این کج بودن مشخص خواهد بود. برای کسانی که پلک‌شان پف دارد نگاه کردن به روبرو باعث می‌شود تا خط‌چشم در حالت عادی صاف دیده شود و زمانی که پایین را نگاه می‌کنید کمی کج باشد اما این کج بودن چندان اهمیتی ندارد و به دلیل فرم چشمتان باید از این روش استفاده کنید.

  1. یک نقطه روی پلک بگذارید

یکی از راحت‌ترین روش هایی که می‌توانید به وسیله آن خط­چشم مناسبی بکشید این است که به انتهای خط پلک خودتان نگاه کنید. در واقع اگر انتهای خط پلک را یک نقطه در نظر بگیرید و انتهای خط زیر پلک را نیز امتداد دهید یک نقطه مشترک بین این دو قسمت پیدا می‌کنید. قبل از کشیدن خط چشم در نقطه‌ای که پیدا کرده‌اید علامت بگذارید و اکنون می‌توانید خط چشم خود را از گوشه پلک بکشید و فراموش نکنید حتماً باید مستقیم در آینه نگاه کنید.

  1. خط چشم برای پایین چشم

خط چشم برای پایین چشم

توجه داشته باشید که هرگز برای چشم­هایی که پف زیادی دارند از خط­چشم و سایه در زیر چشم استفاده نکنید. خط­چشم را تنها در دو سوم انتهایی چشم و به صورت کشیده به سمت بالا بکشید. استفاده از سایه و خط­چشم در پایین پلک باعث می­شود چهره شما خسته و غمگین به نظر برسد.

بیشتر ببینید
انواع روش تقویت ناخن

در کشیدن خط چشم بر روی پلک پف دار از رنگ­های تیره بیشتر استفاده کنید تا پف پلک محو شود و پلک حالت لیفت داشته باشد و همچنین رعایت تمامی نکات گفته شده باعث می­شود تا خط­چشم به بهترین شکل به نظر برسد.