ساتیشو

خرد کردن پیاز بدون اشک ریختن

مصطفی

۹ اسفند ۱۳۹۸

عناوین اصلی این مقاله

خرد کردن پیاز بدون اشک ریختن

آیا راهکار هایی وجود دارد تا بدون اشک ریختن پیاز را خرد کنیم؟ قطعا تا بحال اتفاق افتاده است که در زمان خرد کردن پیاز اشکمان سرازیر شود . برخی از خانم ها با این مشکل کنار آمده و همراه با اشک ریختن پیاز خرد می کنند ولی اگر مهمان داشته باشید و قرار باشد تعداد پیاز زیادی را خرد کنید باید به دنبال راه چاره ای باشید تا از مهمانتان  با ظاهری آراسته استقبال کنید نه با چشم هایی قرمز و اشک آلود، پس با مطلب خرد کردن پیاز بدون اشک ریختن همراه باشید.

پیاز دارای لایه های مختلفی می باشد ؛ لایه قهوه ای رنگ که پوست آن به شمار می رود و لایه های سفید رنگ که جز قسمت خوردنی پیاز می باشند .

پیاز دارای آنزیم می باشد که با برش آن آنزیم در محیط پخش می شود با اولین برخورد آنزیم با چشم و راه های تنفسی مسیر اشک باز می شود .

راه حل هایی برای جلوگیری از اشک ریختن در زمان خرد کردن پیاز وجود دارد که به طور مفصل بیان خواهیم کرد

روش های خرد کردن پیاز

روش های خرد کردن پیاز

1-استفاده از چاقو تیز :

 برای خرد کردن از چاقو تیز استفاده کنید . آنزیم پیاز با چاقوی کند آهسته آهسته پخش می شود ولی با چاقوی تیز این کار را سریع تر انجام می دهد و اینکه سرعت عمل شما نیز افزایش می یابد .

2-از نوک چاقو برای خرد کردن استفاده نکنید :

هنگامی که از نوک چاقو پیاز را برش می دهید آنزیم های بیشتری از پیاز خارج می شوند برای جلوگیری از قسمت میانی چاقو اقدام به خرد کردن پیاز نمایید .

بیشتر ببینید
جدیدترین مدل های کیک تولد دخترانه

3-فریز کردن پیاز :

با منجمد کردن پیاز ، آنزیم های موجود در آن کم شده و یا از بین می روند  به مدت 10 تا 15 دقیقه پیاز را در فریزر ویا یخچال قرار دهید ، این مدت زمان به پیاز آسیبی نمی رساند .

4-خرد کردن پیاز در آب :

 آب از پخش شدن آنزیم پیاز جلوگیری می کند می توانید درون ظرفی حاوی از آب پیاز را خرد کنید اما با لایه ای بودن پیاز این امکان وجود دارد که تکه های پیاز در ظرف پخش شوند .

5-از دهان نفس بکشید :

در زمان خرد کردن پیاز بهتر است راه تنفسی خود را تغییر دهیدچرا که با ورود آنزیم ها به راه تنفسی بینی غدد اشکآور چشم را فعال می سازد ؛ دهان بهترین راهکار برای خرد کردن بدون اشک می باشد .

6- استفاده از ماسک یا عینک شنا :

اطراف چشم را با عینک شنا بپوشانید تا آنزیم ها به هیچ روشی نتوانند به چشم نزدیک شوند .

راهکار های موثر خرد کردن پیاز بدون اشک ریختن

7-استفاده از نان :

گذاشتن تکه ای نان در دهان به طوری که قسمتی از آن خارج از دهان باشد راه حل دیگری برای کاهش اشک چشم در زمان خرد کردن پیاز می باشد .

8- جویدن آدامس :

برخی دیگر آدامس را مانع اشک ریختن می دانند؛ تمرکز بر روی جویدن آدامس و خرد کردن پیاز می تواند اشک را از چشم دور کند .

9- پیاز را کنار هود و یا پنجره خرد کنید :

خرد کردن پیاز کنار پنجره و یا هود با مکش بالا می تواند آنزیم ها را از محیط خارج کند .

بیشتر ببینید
ایده های خلاقانه برای تزیین گلدان

10-جداکردن ریشه و مرکز پیاز :

قسمت پایینی پیاز یا همان ریشه بیشترین آنزیم و گوگرد  با خود حمل می کنند می توانید این قسمت هارا از پیاز جدا کرده وبقیه آن را برای غذا و یا … خرد کنید .

11-قرار دادن پیاز در ماکروویو :

سر و ته پیاز را بگیرید و آن را به مدت 30 ثانیه درون ماکروویو قرار دهید تا آنزیم ها از بین بروند .

     هر راهکاری که باعث بیشتر شدن بزاق دهان شود می توانند از اشک ریختن جلوگیری کنند مانند سوت زدن در هنگام خرد کردن یا بیرون نگه داشتن زبان از دهان.امیدواریم این راه حل ها کاربردی باشند برای مشاهده تزیین غذا ها با پیاز ها و سبزیجات پست های موجود در اینستاگرام ساتیشو به نشانی  satishocom را دنبال کنید .

مطالب مرتبط

امتیازدهی

4.5/5 - (2 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه ها