آموزش تصویری محاسبه سایز سوتین

اگر شما هم برای خرید سوتین به دنبال پیدا کردن سایز مناسب برای لباس زیر خود هستید پس پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا راهنمای انتخاب سایز سوتین را برای شما عزیزان بیان کنیم

راهنمای انتخاب سایز سوتین | چگونه سایز سوتین را مشخص کنیم؟

راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب

هرکسی که یک سوتین نامناسب را تاکنون پوشیده است میداند که با انجام دوباره اینکار ظاهر لباس هایی که میپوشد تحت الشعاع قرار میگیرد یا بدتر ، کل روزش خراب میشود. (درد های سینه و پشت میتوانند با پوشیدن سوتین های بزرگ ایجاد بشوند که اصلا چیز خنده داری نیست). راه حل پیدا کردن سایز درست است که البته کار آسانی نیست. سایز سوتین در برندهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد یک سوتین با سایز کاپ C در یک فروشگاه ممکن است در فروشگاه دیگر با سایز کاپ D باشد و هیچ تفاوتی نداشته باشند و بعضی سایز های سوتین ممکن است حین فعالیت های روزانه یا بعد از شستشو تغییر سایز دهند. (مخصوصا در اندازه بندها)

 

دوره آموزش بافت مو

آموزش بافت مو را شروع کن!

 

بهترین انتخاب این است که سایز سوتین خود را با استفاده از دستورالعمل هایی که در زیر به شما میدهم پیدا کنید تا در مورد تناسب بند و کاپ آن اطمینان خاطر داشته باشید. یادگیری اندازه گرفتن سایز سوتین ممکن است کمی ناراحت کننده بنظر بیاید اما دانستن اندازه ها و نوشتن آنها در جایی که در دسترس باشند کار خرید سوتین را مخصوصا در زمان خرید آنلاین آسان میکنند. تجهیزات خاصی نیاز نمی باشد.

تنها چیزی که نیاز دارید یک متر و کمی هم وقت آزاد است و خود را از بدبختی و رنج خرید سوتین خلاص کنید. بهتر از همه با دانستن چگونگی اندازه گیری میتوانید خود را برای تغییرات سینه که ممکن است در اثر از دست دادن وزن و تغییرات هورمونی بارداری و غیره به وجود بیایند تطابق دهید. سایز سوتین نباید حدسی باشد. با این راهنما خود را از سایزهای کاپ نامناسب و درد های ناشی از آن دور کنید و این درد ها را به خاطرات بسپارید.

بیشتر ببینید
65 مدل کت شلوار مردانه جدید و شیک 99

راهنمای انتخاب سوتین

انتخاب سایز سوتین

راهنمای انتخاب سایز سوتین : در اینجا چند نشانه که ممکن است شما سایز سوتین اشتباه پوشیده باشید را میگویم: چین خوردن کاپ سوتین ، سینه بند زیری مدام در طرف های سینه هایتان تکان میخورد از جا در آمدن بندها ، بهم ریختگی کاپ ، لغزش بند یا سوتینی که وقتی دست هایتان را بلند میکنید جا باز میکند. در نظر داشته باشید که فاکتورهای دیگری از جمله از دست دادن وزن یا اضافه کردن وزن ، پرهیز های غذایی ، بارداری و تغییر در رژیم غذایی نیز میتوانند باعث تغییر سایز باشند اگر از هر کدام از این مشکلات رنج میبرید با این راهنما میتوانید یک سوتین خوب را انتخاب کنید.

قدم اول : سایز بند خودتان را پیدا کنید

زمانی که سوتین ندارید یا یک سوتین بدون پد بسته اید از متر استفاده کنید و دور تاب گشت دقیقا زیر سینه بند را جایی که بند سوتین قرار میگیرد اندازه گیری کنید طوری که متر هم سطح و بسیار صاف باشد. اندازه به دست آمده را به نزدیکترین عدد گرد کنید و اگر حاصل زوج بود 4 اینچ و اگر فرد بود 5 اینچ اضافه کنید. سایز بند شما دقیقا به اندازه همین محاسبات است. (پس اگر اندازه بدست آمده 32 اینچ است سایز بند شما 36 است و اگر اندازه به دست آمده 33 اینچ است سایز بند شما 38 است.

 انتخاب سایز سوتین

قدم دوم : اندازه سینه بند را بگیرید

متر را به دور پر ترین قسمت سینه یعنی در سطح نوک آن بگیرید و اندازه به دست آمده را به نزدیکترین عدد گرد کنید.

بیشتر ببینید
استایل شخصی چیست؟

چگونه سایز سوتین را مشخص کنیم؟

قدم سوم : سایز کاپ خودتان را محاسبه کنید

سایز بند (قدم اول) خودتان را از اندازه سینه بند (قدم دوم) کم کنید
سپس به جدول سایز کاپ مراجعه کنید.

مثال: 37 اینچ (سینه بند) – 34 اینچ (سایز بند) = 3 اینچ ، پس اندازه مناسب 34C میباشد

جدول انتخاب سایز کاپ سوتین

چگونه مطمئن شویم سایز سوتین درست است؟

در نیم تنه خودتان سوتین را به جلو خم کنید و آن را تا روی سینه بلغزانید و ببندید.
با اینکار میتوانید مطمئن شوید که سینه ها کامل داخل کاپ هستند. بند را تنظیم کنید.
پشت سوتین با جلوی سوتین باید هم سطح باشد. مطمئن شوید که سوتین سست و گشاد نیست
شما فقط باید بتواند یک انگشت را از زیر بند به داخل ببرید.یک تیشرت چسبان روی سوتین بپوشید
اگر کاپ ها چروک و یا سینه ها برآمده شدند شما سایز درستی را نپوشیده اید.

از کنار خود را در آینه ببینید سینه هایتان باید بین آرنج و شانه بایستند اگر اینگونه نباشد
شما به یک سوتین مناسبتر احتیاج دارید اگر برای تناسب لازم شد یک سایز کاپ کمتر استفاده کنید
یک سایز به اندازه بند اضافه کنید. برای مثال اگر 34C برایتان بزرگ است سراغ 36B بروید.
سوتینی را انتخاب کنید که در گیره آخر یا بیرونی کاملا متناسب باشید
چونکه به مرور زمان گشاد میشوند و شما میتوانید هربار با گیره های داخلی تر آنها را متناسب کنید.

منبع: realsimple.com