ساتیشو

مدل لباس مجلسی جدید

مصطفی

۸ فروردین ۱۴۰۲

عناوین اصلی این مقاله

دوره آموزش گلدوزی

جدیدترین مدل های لباس مجلسی سال 2022

معرفی انواع مدلهای لباس مجلسی : در این بخش از ساتیشو به معرفی مفصل انواع لباس مجلسی، انواع پارچه ها و مدل های یقه همراه با اصول ست کردن لباس مجلسی با دیگر اکسسوری ها همانند کیف، کفش و … پرداخته ایم. اگر شما نیز به دنبال مدل لباس های شیک و باکلاس همراه با نکات شستشو و ست کردن هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را ازدست ندهید. امیدواریم با این نکات، زیبایی خاص و دلنشینی را برای خود محقق سازید.

زیر لباس مجلسی چی بپوشیم؟

برای لباس مجلسی خود لباس زیری مناسب اندامتان پیدا کنید مانند سوتینی تنگ با ایست عالی که عیوب دیگر را کمرنگ تر و یا مخفی کند. اگر بعضی نواحی بدنتان چاق هستند بهتر است گن مناسب آن ناحیه را تهیه و استفاده کنید. اگر از لباس های دکلته و یقه باز استفاده می کنید از سوتین های بدون بند و یا بند نامرئی استفاده کنید. گزینه دیگر استفاده از مدل لباس های بادی زنانه می باشد بادی به دلیل فیت، تنگ و چسبان بودن ایستی عالی و تن خوری زیبا به لباس مجلسی تان هدیه می دهد.

لباس مجلسی بلند

لباس مجلسی مدل ماهی

لباس مجلسی مدل ماهی لمه

لباس مجلسی مدل ماهی لمه

لباس مجلسی پولکی

لباس مجلسی پولکی

مدل لباس مجلسی با دامن ماهی

مدل لباس مجلسی با دامن ماهی 

 امروزه سبک لباس پری دریایی و یا لباس مجلسی های مدل ماهی به عنوان سبکی منحصر به فرد معرفی شده اند، این مدل لباس بالاتنه ای تنگ و چسبان دارد و قسمت دامن آن از زانو به پایین گشاد است. لباس مجلسی های مدل ماهی مناسب هر نوع اندام و فرم بدنی از قبیل چاق، لاغر، بلند، کوتاه و … می باشند. اگر می خواهید در مراسم نامزدی و عروسی بدرخشید قطعا انتخاب اولتان لباس مجلسی مدل ماهی خواهد بود.

مدل لباس مجلسی کلوش

مدل لباس مجلسی دامن کلوش بلند

مدل لباس مجلسی دامن کلوش بلند

مدل لباس مجلسی با دامن کلوش

مدل لباس مجلسی با دامن کلوش

 لباس های کلوش دارای پایین تنه کلوش می باشند. این مدل لباس ها ممکن است علاوه بر دامن کلوش آستین های کلوش مانند داشته باشند، بهتر است بدانید لباس مجلسی کلوش دارای پیله و چین های زیادی در قسمت دامن است. اگر کمری باریک دارید می توانید با این مدل لباس و یا لباس مدل ماهی زیبایی آن را به رخ بکشید.

لباس مجلسی کوتاه

لباس مجلسی عروسکی کوتاه

لباس مجلسی عروسکی کوتاه

 

مدل لباس مجلسی کوتاه

مدل لباس مجلسی کوتاه

لباس مجلسی های کوتاه به این خاطر که با بیشتر مدلهای اندامی سازگاری دارند بسیار همیشه پر طرفدار هستند. لباس های مجلسی کوتاه در انواع آستین دار با انواع مدل آستین ، با انواع یقه های مختلف و انواع دامن های مختلف وجود دارند و تنوع آن ها بیشتر از لباس های بلند است.

برای دیدن مدلهای بیشتر از لباس مجلسی کوتاه اینجا کلیک کنید

مدل لباس مجلسی کوتاه عروسکی

مدل لباس مجلسی کوتاه عروسکی

نکاتی که باید در مورد انتخاب لباس مجلسی رعایت کنید

لباس مجلسی همانطور که گفتیم مدل های بسیاری در انواع رنگ ها دارند، مدل لباس مجلسی را می توانید با توجه به نزدیکی خانوادگیتان با عروس و داماد و سلیقه خودتان انتخاب کنید. علاوه بر آن مختلط بودن مجلس مهم است تا انتخاب کنید لباسی پوشیده بپوشید یا لخت بدون آستین با دامن کوتاه. در موارد دیگری انتخاب لباس مجلسی را به طور مفصل بیان کرده ایم که می توانید با مطالعه آن دیگر جوانب را مانند: انتخاب رنگ، پارچه، مدل، اننتخاب آن بر اساس فرم بدن و صورت در نظر بگیرید.

عرض لباس: بنا به سلیقه خودتان می توانید میزان پهنای قسمت دامن را کم و زیاد کنید ولی در نظر داشته باشید که هر چه دامن پهن تر و کلوش تری داشته باشید جلوه زیباتری را برای خود ساخته اید. دامن های با عرض کم و کم پهنا اندام شما را مانند خط صاف و کشیده نمایش می دهد.پس سعی کنید در اکثر موارد سراغ این مدلها نروید

بلندی لباس: بلندی لباس از ابتدای دامن شروع می شود تا قسمتی که بر روی زمین کشیده می شود. اگر می خواهید لباسی کوتاه و یا تا روی زانو داشته باشید قطعا باید لباس مجلسی مدل شیپوری را انتخاب کنید اما اگر دامنی بلند و دنباله دار می خواهید مدل ماهی و پری دریایی بهترین انتخاب است.

مدل لباس مجلسی کوتاه

مدل لباس مجلسی جدید

ما قبلا در ساتیشو به معرفی بهترین مدلهای لباس مجلسی جدید دخترانه و زنانه مد سال 2022 و انواع لباس محفلی بلند و کوتاه پرداخته ایم که پیشنهاد میکنیم از لینک های زیر آن ها را مشاهده کنید:

۵۵ مدل لباس مجلسی شیک با طرح های بلند و کوتاه

مدلهای جدید لباس مجلسی بلند مد سال

لباس مجلسی بچه گانه شیک

معرفی انواع پارچه های مناسب لباس مجلسی

با یک بازار گردی یک ساعته متوجه می شود که چه پارچه های گوناگونی با رنگ های مختلف در بازار موجودند، اما همانطور که میدانید هر نوع پارچه مختص یک گونه لباس است به طور مثال شما نمیتوانید از پارچه پالتویی برای دوخت لباس مجلسی استفاده کنید. حتما اطلاع دارید که پارچه های گیپور ،کرپ، ساتن و لمه مناسب لباس مجلسی هستند اما مدل پارچه های دیگری وجود دارند که ناشناخته مانده اند، لذا در ادامه این مقاله پارچه های مجلسی و نحوه شستن آنها را برای شما به طور مفصل تشریح کرده ایم.

لباس مجلسی دانتل

مدل لباس مجلسی دانتل

مدل لباس مجلسی دانتل

دانتل: مدل پارچه معروفی برای لباس مجلسی که علاوه بر وزن سبکش تنوع بسیار بالایی هم دارد این نوع پارچه بر روی تور بافته شده است است همین نکته تفاوت بین گیپور و دانتل را برملا می کند. دانتل در دوخت انواع لباس شب و لباس های مجلسی کاربرد دارد که این مدل لباس ها نیز مناسب چهار فصل سال می باشند. یکی از مزایای دانتل این است که شما می توانید طرح دانلت را ببرید و روی قسمت های مختلف لباس خود کار کنید.

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی دانتل

لباس را در درون آب گرم قرار داده تا خیس شود با توجه به ظریف و یا ضخیم بودن بافت پارچه مقداری پودر لباس شویی به آب گرم اضافه کنید، لباس را به آرامی چنگ بزنید و دقت کنید به بافت پارچه آسیب وارد نشود چراکه دارای بافتی حساس است پس بهتر است در هوای آزاد خشک شود لباس ها را در سایه خشک کنید به دور از نور خوشید این روش بسیار بهتری است. برای اتو کردن این نوع پارچه ها باید نکاتی را نیز رعایت کنید، قبل از هرکاری از تمیز بودن کف اتو اطمینان حاصل کنید، پارچه سفید نازکی روی لباس قرار داده و به آرامی با درجه کم اتو بزنید و به مراتب درجه را بروی ارقام بیشتری تنظیم کنید. توجه کنید قسمت های توری با درجه کم اتو شود.

مدل لباس مجلسی گیپور

لباس مجلسی گیپور

لباس مجلسی گیپور 

گیپور: گیپور شباهت بسیار زیادی به پارچه دانتل دارد با این تفاوت که زمینه توری ندارد، پارچه های گیپور موتیف های درشت، ضخیم و نقش ریزی دارند که معمولا با پارچه های ساده بیشتر خودنمایی می کنند ترکیبی از گیپور و پارچه ساده یک رنگ مدل بسیار زیبایی برای لباس مجلسی است.

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی گیپور

لباس گیپوری خود را در محلول پودر لباس شویی و آب ولرم قرار دهید و اجازه دهید زمانی خیس بخورد و در تشت بماند اما ماندن بیش از حد لباس در آب بافت آن را در معرض آسیب قرار می دهد. بعد از گذشت یک ربع تا بیست دقیقه به آرامی چنگ بزنید و آب کشی نمایید. برای اتو کردن همانند دانتل روی آن پارچه سفید قرار داده و بادرجه کم اتو نمایید. برای هرگونه شسشتو و اتو لباس دوخته شده مزونی ابتدا باید به استاندارد های درج شده بر روی لباس دقت کرده و سپس اقدام نمایید.

 

لباس مجلسی لمه

مدل لباس مجلسی لمه

مدل لباس مجلسی لمه

لمه: پارچه ای براق فلزی است که به تازگی علاوه بر کاربرد در دوخت و ساز لوازم جانبی همانند کیف دستی در دوخت لباس مجلسی نیز از آن استفاده می شود. لمه پارچه ای سبک وزن با بافت های فلزی ناخالص است یا در واقع دارای نخ هایی با پوشش فلزی معمولی است.

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی لمه

این نوع پارچه دارای پارچه ترکیبی پایه نیز می باشد که حالت کشی به پارچه دست میدهد بهتر است لباس های کشی را با آب داغ نشورید، لباس را در مقداری آب سرد گذاشته و با مقداری پودر و یا مایع لباس شویی شستشو دهید سپس در سایه در هوای آزاد به آن وقت دهید تا خشک شود این نوع پارچه نیاز به اتو ندارد.

 

مدل لباس مجلسی ساتن

مدل لباس مجلسی ساتن

مدل لباس مجلسی ساتن

ساتن: پارچه ای نرم، براق با تراکم بافت بالا است که وزنی سبک نیز دارد. در دوخت انواع لباس مجلسی از این نوع پارچه استفاده می شود چرا که این پارچه درخشندگی خاص خود را دارد و علاوه بر آن شل و لخت است که همین باعث میشود به آسانی فرم بدن را بگیرد، دومین دلیل محبوبیت نسبتا بالای ساتن این است که قیمت ارزانی دارد. این پارچه بدلیل بافت های ناپیوسته معایبی نیز دارد که شاخص ترین عیب آن نخ کش شدن می باشد.

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی ساتن

اگر لباس ساتن تان هر نوع لکه ایی دارد بهتر است یک ربع لباس را در آب سرد قرار داده و مقداری مایع یا صابون لباس شویی به آن اضافه کنید پس از آن به آرامی چنگ بزنید، لباس را با کف زیاد بشورید پس از آبکشی در یک سطح صاف حوله ای را پهن کرده و  لباس ساتن را روی آن پهن کنید در هوای آزاد به دور از نور خوزشید این عمل را انجام دهید. برای اتوکشی این نوع پارچه بین پارچه و سطح اتو لایه ای قرار داده و با دمای کم آن را اتو کنید بهتر است از قسمت مات پارچه برای اتو کردن استفاده کنید.

 

مدل لباس مجلسی کرپ

مدل لباس مجلسی کرپ

مدل لباس مجلسی کرپ

کرپ: پارچه کرپ دارای ظاهری ساده و گاها براق و طرحدار است که با توجه به مدل بافت های مختلف وزن های مختلفی نیز دارند. این پارچه ها علاوه بر لباس مجلسی و شب برای دوخت انواع مدل مانتو ،کت شلوار ،دامن های رسمی و مجلسی مورد استفاده قرار میگیرند.

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی کرپ

شستن پارچه کرپ بسیار راحت است بهتر است برای حفظ بافت اصلی در آب سرد با شامپو شسته شود. اگر به درستی روی بند پهن شود نیاز به اتو ندارد یا اگر فکر میکنید با اتو مرتب تر به نظر می رسد لباس را پشت و رو کرده و اتو بزنید این کار از برق افتادن روی پارچه جلوگیری می کند.

لباس مجلسی مخمل

مدل لباس مجلسی مخمل

مدل لباس مجلسی مخمل  

مخمل: پارچه مخمل یکی از پارچه های فوق العاده زیبا برای دوخت لباس مجلسی است. این پارچه کمی حالت کش سانی دارد و بخصوص برای اندام های ظریف بسیار خوش ایست است.

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی مخمل

برای شستن لباس مخمل بهتر است از دست استفاده کنید و همینطور استفاده از مایع لباس شویی بهتر از استفاده از پور لباس شویی است. از چنگ زدن زیاد به لباس مخمل بپرهیزید زیرا این کار باعث از بین رفتن پرز های آن می شود. در مورد اتو کردن لباس های مخمل باید حرارت اتورا بسیار کم کنید و اتو را به صورت مستقیم روی پارچه نگذارید چون این کار باعث از بین رفتن پرزها و سایه افتادن پارچه می شود.

بیشتر ببینید
55 مدل مانتو مشکی ترکیبی، شیک و جذاب برای هر موقعیتی

برای دیدن مدلهای بیشتر از لباس مجلسی مخمل اینجا کلیک کنید

لباس مجلسی حریر

لباس مجلسی حریر

لباس مجلسی حریر

حریر: پارچه های نازک، شفاف و سبک وزنی که زیاد در اطراف خود میبینیم با بافتی یکدست و ظریف که در دوخت انواع لباس شب، عروس و مجلسی استفاده می شود.

نحوه شستن لباس مجلسی حریر

به دلیل بافت ظریفی که دارد به راحتی آسیب می بیند. برای شستن پارچه های حریر کمی نمک به آب سرد اضافه کنید مقداری چنگ بزنید بعد از آن در پودر لباسشویی ضعیفی شستشوی اصلی را انجام دهید؛ بهتر است این لباس را روی حوله خشکی پهن کنید تا حوله نم پارچه را بگیرد. این نوع پارچه نیاز به اتو ندارد.

مدل لباس مجلسی برای انواع مراسمات

لباس مجلسی برای تولد

لباس مجلسی برای تولد

لباس مجلسی برای تولد

برای جشن تولد می توانید از لباس های مجلسی، بلوز شلوار و لباس های سرهمی استفاده کنید. لباس هایی مانند: بلوز شلوار، کت شلوار، کت دامن و پیراهن های مجلسی بلند و پوشیده برای جشن های مختلط مناسب اند.

مدل لباس بله برون

مدل لباس بله برون

مدل لباس بله برون 

لباسی رسمی و پوشیده است چرا که در این روز بزرگان دو خانواده و آقایان برای برخی توافقات مربوط به امور مالی حضور دارند، پس لباسی سنگین و رنگین مناسب با عرف خانوادگیتان انتخاب کنید. مانند کت دامن، سارافون دامن، پیراهن بلند و پوشیده، بلوز دامن و… با رنگ های روشن.

مدل لباس خواستگاری

مدل لباس خاستگاری

مدل لباس خاستگاری 

لباس خواستگاری معمولا لباسی ساده، پوشیده و در عین حال شیک و مجلسی است، لباسی را انتخاب کنید تا در اولین برخورد عالی به نظر برسید. رنگ های روشن همانند صورتی ملایم، پنکیکی لایت، گلبهی روشن با پارچه های حریر و ترکیبی با پارچه پوشیده بهترین مدل لباس خواستگاری است.

معرفی انواع یقه لباس مجلسی

از نظر بیشتر خانم های شیک پوش یقه برای لباس مهم است بخصوص برای لباس مجلسی که بیشتر در معرض دید است، از طرفی یقه لباس به دلیل نزدیکی به چهره، رنگ پوست و مو بسیار در ظاهر تاثیرگذار است به همین دلیل به معرفی انواع یقه ها برای لباس مجلسی زنانه و دخترانه پرداخته ایم:

مدل لباس مجلسی با یقه گرد

مدل یقه گرد لباس مجلسی

ساده ترین مدل یقه لباس که بعضی ها به عنوان اولین مدل یقه آن را می شناسند. اگر قصد خرید و یا دوخت لباس مجلسی با یقه گرد دارید بهتر است به سراغ پارچه های گلدار بروید و اکسسوری ها و زیورآلات بزرگی را برای ست کردن با آن لباس انتخاب کنید، از آنجایی که این مدل یقه بسیار ساده است می توانید مدل آستین ها و یا دامن را طرحدار انتخاب کنید. این مدل یقه نیز برازنده افرادی است که چهره ای کشیده و استخوانی دارند.

یقه هفت مجلسی

مدل یقه چهارگوش لباس مجلسی

 مدل یقه ای ساده، مربعی و کلاسیک است که معمولا در دهه های قبل زیاد استفاده میشد، اما امروزه با بوجود آمدن مدل یقه های جدیدتر و شیک تر حضور این مدل یقه ها در این دهه کمرنگ شده است اگر از این مدل یقه استفاده کنید باید سرشانه های پفی داشته باشید تا مدل لباس و یقه زیباتر به نظر برسد. از آنجایی که یقه تا سینه باز است بهتر است از گردنبندهای ظریف و کوچک استفاده کنید.

مدل لباس مجلسی جدید و شیک

مدل یقه هفت لباس مجلسی

مدل یقه ای ساده ک معمولا مورد پسند خیلی ها قرار می گیرد و بین همه محبوب است این مدل یقه برای افرادی مناسب است که بالاتنه ای متوسط دارند ومیتواند علاوه بر جلوی لباس از پشت نیز باز باشد. برای ست کردن اکسسوری های تان پیشنهاد میکنیم از گردنبند های بلند استفاده کنید تا بیشتر نمایان شوید.

لباس مجلسی با یقه هالتری

مدل یقه هالتر لباس مجلسی

مدل یقه جوان پسندی است که به تازگی مد شده است به طوری که دور گردن بسته می شود و ادامه آن تا قسمت سینه ها با طرح های متنوعی مدل سازی می شود. بیشترین کاربرد آن برای مدل لباس مجلسی های بدون و لباس هایی است که از پشت نیز باز می باشند. از آنجایی که گردن بسته است هرگونه گردنبند و اکسوری می تواند استفاده شود که البته در بیشتر مواقع از گردن آویز استفاده نمیشود.

لباس مجلسی با یقه قایقی

مدل یقه قایقی لباس مجلسی

مدل یقه قایقی: مدل یقه باز که منحنی دوشانه را به همدیگر وصل میکند، این مدل یقه ممکن است در زمان بالا آوردن دست ها محدودیت ایجاد کند ولی همچنان مورد پسند خیلی ها قرار می گیرد. پارچه های مناسب این مدل یقه که فرم آن را زیباتر جلوه می دهند عبارتند از پارچه های لمه، اطلس و گیپور. بهتر است از اکسسوری های ظریف و کوتاه اروپایی استفاده کنید که معمولا طلای سفید و نقره اند.

لباس مجلسی با یقه دلبری

مدل یقه دلبری لباس مجلسی

مدل یقه دلبری: در این مدل یقه به جای اینکه آستین ها از کتف شروع شوند از انتهای شانه و ابتدای بازو شروع می شوند و حد وسط یقه نسبت به حد آستین ها پایین تر است به گونه ای که قسمتی از سینه ها قابل دید است. این مدل یقه بیشتر برای لباس عروس استفاده می شود.

لباس مجلسی با یقه حلزونی

مدل یقه حلزونی لباس مجلسی

مدل یقه حلزونی: از این مدل یقه بیشتر برای شومیزها و پیراهن های مجلسی استفاده می شود به طوری که یقه پر از چین ها و پیله های ریز و درشت می باشد، یقه حلزونی مناسب افرادی است که شانه های کوچک و صورت کشیده دارند.

لباس مجلسی کرواتی

مدل یقه کرواتی لباس مجلسی

مدل یقه کرواتی: یقه کرواتی برای طراحی لباس مجلسی های رسمی و آستین بلند کاربرد دارد، که این مدل یقه نیز همانند یقه خشتی خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل یقه ایستاده مجلسی

مدل یقه ایستاده لباس مجلسی

مدل یقه ایستاده: مانند مدل یقه های فرنچ، اسکی و دیپلمات که این مدل یقه ها معمولا برای لباس شب های پوشیده مورد استفاده قرار می گیرند چراکه که روی گردن را می پوشانند. لباس مجلسی های کوتاه که پایین آن ها لخت است از یقه های پوشیده ایده می گیرند تا بیشتر به چشم بیایند. برای طراحی این یقه ها بهتر است از پارچه های طرحدار و گیپور مروارید دوزی شده یا گلدوزی شده استفاده شود.

مدل لباس مجلسی با یقه دراپه

مدل یقه دراپه لباس مجلسی

مدل یقه دراپه: همانند یقه حلزونی دارای چین های بزرگ روی هم دوخته شده است که این چین ها از شانه تا کمر ادامه دارند. این چین ها روی سینه را در برمیگیرند پس برای کسانی که شانه و سینه های کوچکی دارند بسیار مناسب است. پارچه مورد نظر می تواند ریون و یا لمه باشد تا به آسانی چین به خود بگیرد.

اگر به دنبال ست کردن جواهرات با انواع یقه هستید مطلب زیر را مشاهده نمایید:

همچنین ببینید: راهنمای ست کردن جواهر مناسب با لباس

 

مشخص کردن سایز لباس مجلسی

اگر فردی هستید که خرید اینترنتی را ترجیح می دهید یا اینکه وارد فروشگاه شده اید ولی اتاق پرو را نمیتوانید پیدا کنید، باید استانداردهای لباس، سایز و اندازه گیری را بدانید تا بدون پوشیدن و پرو لباس، لباس مورد نظرتان را خریداری کنید. بهتر است قبل از خرید اینترنتی سایز دقیق خود را بدانید، پس شروع به اندازه گیری کنید. قبل از اندازه گیری لباسی نازک و چسب به تن کنید تا اندازه ها دقیق تر باشند.

 

اندازه گیری دور بدن

  • دور سینه: اندازه گیری دور تا دور سینه به صورت افقی به طوری که قسمت برجسته، اندازه گیری شود.
  • دور کمر: اندازه گیری گودترین قسمت کمر.
  • دور باسن: پهن ترین و برجسته ترین قسمت باسن باید اندازه گیری شود.
  • سرشانه: اندازه گیری از گودی گردن تا ابتدای افتادگی دست ها
  • دور بازو: اندازه گیری برجسته ترین قسمت بازو
  • بالاتنه جلو: از سرشانه تا کمر اندازه گیری بالاتنه جلو است.
  • بالاتنه پشت: در صورتی که بخواهد مدل لباس کلوش بوده و قسمت پشت آن پوشیده باشد باید از اولین مهره پشت گردن تا کمر را اندازه گرفت.

آخرین اندازه گیری ، اندازه قد و بلندی لباس است که به طور چشمی می توانید حدس بزنید یا اینکه از قبل خودتان مشخص کرده باشید که بالای زانو، روی زانو و یا بلند دنباله دار باشد اگر قصد خرید لباس مجلسی آستین دار دارید باید اندازه آستین را نیز مشخص کنید، از انتهای شانه تا استخوان مچ دست اندازه آستین را مشخص می کند.

 

انواع فرم بدن

معرفی انواع فرم های بدن و لباس های مناسب آن

قطعا خرید لباس مجلسی مشکلات و دغدغه های خاص خودش را دارد اما اگر بتوانید با توجه به فرم بدن و هیکل خود لباس انتخاب کنید قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت چرا که می توانید با این کار نکات مثبت بدن خود را بیشتر آشکار کنید و نقاط ضعف هیکل تان را مخفی نگه دارید در ادامه به بررسی انواع فرم بدن خواهیم پرداخت

فرم بدن گلابی شکل

در این فرم پایین تنه بزرگ تر و پهن تر از بالاتنه می باشد یا به طور دقیق تر عرض لگن از عرض شانه ها پهن تر است، لباس انتخابی باید بالاتنه را هماهنگ با پایین تنه نشان دهد مانند تاپ های دکلته و چین دار مجلسی

فرم بدن مثلثی شکل

سایز شانه ها، کمر و لگن بسیار به یکدیگر نزدیک اند. بنابراین باید تمام تاکید خود را بر روی پاها و زانوها قرار دهید لباس هایی بپوشید، که انحنا ایجاد کنند لباس های مدل یقه باز و چین دار مناسب این افراد می باشد.

فرم بدن مثلث برعکس

 اگر شانه ها و سینه های نسبتا پهنی در مقایسه با لگن و کمر خود دارید شکل بدن شما مثلث برعکس نامیده می شود. در این فرم بدن باید پایین تنه را پهن تر نشان دهید و یا کاری کنید که بیشتر یه چشم بیاید لباس های مناسب این فرم دامن و شلوارهایی به رنگ روشن و چین دار می باشد.

فرم بدن ساعت شنی

 ایده آل ترین فرم بدن مدل ساعت شنی میباشد در این مدل شانه ها و لگن تقریبا یک اندازه دارند و اندازه کمر به نسبت باریک تر از بقیه اندام می باشد. بهترین انتخاب مدل لباس برای این فرم مدل های تنگ، چسبان و قالب بدن است که استفاده از کمربندی زیبا این جذابیت را بیشتر می کند.

فرم بدن سیبی شکل

 فرم سیبی شکل بر روی بالاتنه تسلط دارد و پهن تر نشان میدهد قسمت پایین تنه و لگن از بالاتنه لاغرتر به نظر می رسد. پس شما برعکس فرم باید بروی پاهایتان کار کنید و آنها را نمایان سازید. از دامن و یا شلوارهای کوتاه همراه با کمربند استفاده کنید تا ظاهر فرمتان زیباتر به نظر برسد.

 

بهتر است به این نکته توجه کنید چرا که بسیار حائز اهمیت است: اگر اندامتان دارای انحنا و برآمدگی است که ترجیح میدهید آنها را پنهان کنید، باید برای آن قسمت ها از لباس های تیره، ساده و تک رنگ استفاده کنید. لباس های روشن تر و طرحدار را برای قسمت هایی که می خواهید بیشتر نمایان شود استفاده کنید.

 

ما سعی کرده ایم در مطالب دیگری نیز مدل لباس مجلسی های زنانه و دخترانه را برای شما ارائه دهیم و نمونه های را برای ایده گرفتن در اختیارتان قرار دهیم، این مدل ها را می توانید در لینک های زیر ببینید:

همچنین ببینید: لباس مجلسی شیک بلند

همچنین ببینید: مدلهای جدید لباس مجلسی بلند مد سال

انواع فرم صورت

انتخاب لباس مجلسی بر اساس فرم صورت

در زمان انتخاب لباس مجلسی مناسب صورت ابتدا باید به مدل یقه دقت کرد سپس به رنگ آن. که در ادامه فرم های صورت مناسب انواع لباس مجلسی را به طور مفصل توضیح داده ایم.

بیشتر ببینید
جدیدترین مدل های مانتو مجلسی

یقه مناسب چهره بیضی

 انواع یقه ها مناسب این فرم چهره می باشند، این فرم همانند اندام ساعت شنی می باشد که هر مدلی مناسب آن است.

یقه مناسب چهره گرد

یقه چهارگوش (خشت) یقه انگلیسی و یقه هفتی مناسب این فرم چهره است، سعی کنید از یقه های پهن استفاده نکنید چراکه صورت را گردتر و پهن تر نشان می دهند.

یقه مناسب چهره مربع

یقه هایی مناسب این چهره است که در قسمت سینه باریک باشند تا صورت را اندکی کشیده نشان دهند. مانند یقه های V، یقه انگلیسی، یقه گرد باز.

یقه مناسب چهره قلبی (مثلت وارونه)

 یقه گرد باز، خشت، قایقی و … به طور کلی انواع یقه هایی که فرم فک را پهن تر نشان داده و به فرم بیضی نزدیک کنند.

یقه مناسب چهره مستطیل

 یقه های بسته مانند یقه ایستاده، یقه قایقی که زیاد باز و لخت نباشد مناسب اند تا فرم چهره را کوتاه تر نشان داده و به بیضی متمایل کنند.

یقه مناسب چهره الماسی

یقه های گرد باز، یقه چهارگوش و یقه های پهن مانند انگلیسی که فک را پهن تر و گونه ها را باریک تر نشان می دهند مناسب این چهره می باشند.

 

انتخاب لباس مجلسی بر اساس رنگ پوست و رنگ مو

بعضی از رنگ ها هیچ تناسبی با یکدیگر ندارند و به جای اینکه شما را جذاب تر نشان دهند جلوه بدتر و یا اینکه رنگ پریده و تیره به شما می دهند پس مهم است تا لباستان مناسب رنگ مو و پوستتان باشد.

رنگ لباس مجلسی برای افراد سفید پوست با موهای روشن و بلوند

 برای این رنگ پوست و رنگ مو لباس های رنگ تیره، آبی، بنفش، قرمز، زرشکی و قهوه ای مناسب است، این رنگ ها پوست سفید شما را جذاب تر نشان می دهند، اما انتخاب رنگ های روشن مانند زرد، سفید ، شیری و … چهره شما را رنگ پریده نشان می دهند.

ممدل لباس مجلسی آبی

ممدل لباس مجلسی آبی 

ممدل لباس مجلسی بنفش

ممدل لباس مجلسی بنفش

رنگ لباس مجلسی برای افراد سفید پوست با رنگ مو تیره

 رنگ موهای تیره صورت های سفید را سفیدتر و درخشان تر نشان می دهند، رنگ هایی مانند مشکی، شرابی و قهوه ای تناژ هایی از رنگ تیره به شمار می روند. لباس های خوش رنگی مانند آبی آسمانی، سبزه تیره، مشکی و قرمز همراه با یک آرایش گرم می تواند جلوه خیلی زیبایی را به ظاهر و اندامتان بدهد. همچنین در نظر داشته باشید؛ رنگ لباس هایی با رنگبندی قهوه ای، کرم و یا سفید را هیچوقت انتخاب نکنید اگر شما تصور کنید متوجه می شوید که این ست هیچگونه هماهنگی با دیگر اعضایش ندارد.

لباس مجلسی قهوه ای

لباس مجلسی قهوه ای 

لباس مجلسی با رنگ شرابی

لباس مجلسی با رنگ شرابی 

رنگ لباس مجلسی برای افراد با پوست تیره و رنگ مو روشن

لباس هایی به رنگ نارنجی، قرمز، قهوه ای و یا سبز انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که پوستی تیره و موهایی روشن و بلوند دارند. این رنگبندی به آسانی با یک آرایش چهره قهوه ای و یا طلایی هماهنگ می شود. اگر لباس مجلسی به رنگ مشکی مدنظرتان است، پیشنهاد می شود فعلا از این رنگ استفاده نکنید چرا که با این رنگ از زیباییتان کاسته می شود. در نتیجه رنگی را انتخاب کنید که بهترین و بیشترین هماهنگی را با پوست و موی شما داشته باشد.

لباس مجلسی نارنجی

لباس مجلسی نارنجی

مدل لباس مجلسی سبز

مدل لباس مجلسی سبز

رنگ لباس مجلسی برای افراد با پوست تیره و رنگ مو تیره

 اگر فردی هستید که هم پوستی تیره دارید و هم موهایی با رنگ تیره، سراغ لباس هایی به رنگ قرمز، آبی و قهوه ایی بروید، چرا که این رنگ ها مناسب پوست های تیره می باشند همچنین در نظر داشته باشید که رنگ های روشن بر تن شما جلوه ایی زننده را نمایان می کنند و پوست شما را نیز تیره تر نشان می دهند. پس با وسواس بیشتری رنگ لباستان را انتخاب کنید.

مدل لباس مجلسی قرمز

مدل لباس مجلسی قرمز 

مدل لباس مجلسی با رنگ قهوه ای

مدل لباس مجلسی با رنگ قهوه ای

رنگ لباس مجلسی برای افراد با پوست معمولی

 رنگ پوست معمولی رنگی بین تیره و روشن می باشد که معمولا افراد با رنگ پوست معمولی رنگی برای موهای خود انتخاب می کنند که علاوه بر هماهنگی با پوستشان رنگ آن را نیز روشن تر جلوه دهد. این افراد رنگ موهای قهوه ای با تناژ های مختلف و شرابی را انتخاب می کنند. رنگ لباس های مناسب این رنگ صورت: آبی، سورمه ای،مشکی و صورتی. رنگ هایی که مناسب این رنگ چهره نیستند شامل زیتونی، مغز پسته ایی، قهوه ایی تیره و قرمز است.

لباس مجلسی صورتی

لباس مجلسی صورتی 

لباس مجلسی سورمه ای

لباس مجلسی سورمه ای 

رنگ لباس مجلسی برای افراد با پوست گندمی

 اگر پوستی گندمی دارید و نمی دانید چه رنگی را انتخاب کنید می توانید از رنگ های مشکی، سورمه ای، آبی لاجوردی و زرشکی استفاده کنید.
رنگ هایی که با این رنگ پوست هماهنگ نیستند را بشناسید نظیر رنگ های مغزپسته ای، بنفش تیره و یا بادمجونی و قهوه ای.

لباس مجلسی رنگ مشکی

لباس مجلسی رنگ مشکی

لباس مجلسی رنگ زرشکی

لباس مجلسی رنگ زرشکی

انتخاب لباس مجلسی بر اساس رنگ های مناسب فصل

در زمان خرید لباس به فصل جشن و یا مهمانی نیز دقت کنید. در فصل پاییز و زمستان رنگ های سنگین و تیره جذابیت زیادی به فرد می دهند. در فصل بهار و تابستان رنگ های روشن و رنگ هایی همانند صورتی، آبی، خاکستری و بنفش نیز می تواند حس خوبی ر به شما القا کنند. با وجود توضیحات بالا همیشه لباسی را انتخاب کنید که علاوه بر راحت بودن، حس خوبی نیز به شما بدهد.

لباس مجلسی زرد

انتخاب زیورآلات مناسب لباس مجلسی

در زمان انتخاب اکسسوری و زیورآلات برای لباس مجلسی باید به رنگ، مدل یقه و لباس دقت کنید، که در ادامه می توانید راهنمای انتخاب جواهرات و اکسسوری مناسب هر لباس مجلسی را مشاهده کنید:

 ست گردنبند با رنگ لباس

انتخاب زیورآلات بر اساس رنگ لباس

 با لباس های مشکی زیورآلات متالیک بسیار هماهنگ اند و ظاهری کلاسیک را به فرد هدیه می دهند. اگر قصد دارید لباسی به رنگ قرمز بپوشید، جواهری که دارای نگین قرمز و مسی است پیشنهاد می شود.

ست گردنبند با طرح لباس

انتخاب زیورآلات بر اساس طرح و مدل لباس

اگر قرار است لباستان دارای طرح باشد مانند پلنگی و یا راه راه، زیورآلات پیشنهادی طرح های ساده است. اگر قرار است با لباس طرح دارتان از جواهر استفاده کنید مثلا پلنگی با خال ها مشکی می توانید از جواهراتی با سنگ های مشکی استفاده کنید.

ست گردنبند با یقه لباس

انتخاب زیورآلات بر اساس مدل یقه لباس مجلسی

برای لباس های پوشیده و یقه گرد از گردنبندی استفاده کنید تا فضای خالی یقه را پر کند. اگر یقه لباس باز است می توانید از گردنبندهای بزرگ و شلوغ استفاده کنید. اگر قصد پوشیدن لباس یقه باز و دکلته دارید، گردنبندهای گرد و کوتاه و ظریف را انتخاب کنید. برای لباس های یقه هفت، گردنبندهای به شکل هفت و تیز مانند مناسب اند.

همچنین ببینید: ست کردن انواع گردنبند با لباس مجلسی

 

انتخاب کیف مناسب لباس مجلسی

برای انتخاب کیف مناسب لباس مجلسی در قدم اول سعی کنید کیف و کفش ست و مناسب رنگ و طرح لباستان انتخاب کنید. کیف های مجلسی معمولا در سایزهای کوچک همانند کیف دستی طراحی می شوند، با طرح ها و رنگ های مختلفی که دارای تزییناتی نیز می باشند. اگر انتخاب شما یک استایل مونوکروم است می توانید کیفت و دیگر آیتم های مجلسی را هم رنگ انتخاب کنید.

چرا که رنگ های شبیه به هم و ست با لباس علاوه بر این که کسل و بی حال به نظر می رسید کیفتان اصلا به چشم نمی آید. برای لباس مشکی کیف نقره ای، طلایی، قرمز و بژ مناسب است همچنین اگر لباسی طرحداری مانند پلنگی دارید با خال های مشکی می توانید کیف و کفشی به رنگ مشکی انتخاب کنید. علاوه بر رنگ کیف می توانید به تزیینات لباس و کیف نیز دقت کنید، اگر لباستان سنگ دوزی و یا منجوق دوزی شده است بهتر است کیفی با تزیینات سنگ و مروارید را انتخاب کنید.

برای دیدن مدلهای بیشتر از کیف مجلسی اینجا کلیک کنید

انتخاب کفش مناسب لباس مجلسی

زمانی که حرف از کفش مجلسی به میان می آید در ذهن همه ما کفشی زیبا و پاشنه دار تصور می شود، اما اگر این کفش به درستی با لباس های دیگر ست نشود زیبایی خود را از دست می دهد به همین دلیل اصول ست کردن کفش با انواع لباس مجلسی را برای شما فراهم کرده ایم که در ادامه مطلب می توانید شاهد آن باشید.

کفش برای لباس مجلسی دنباله دار

کفش مناسب لباس مجلسی بلند و دنباله دار

برای لباس مجلسی های بلند چون روی پا را می پوشانند هرگونه کفش مجلسی پاشنه دار و بدون پاشنه (تخت) مناسب است.

کفش برای لباس مجلسی کوتاه

کفش مناسب لباس مجلسی کوتاه

 برای انواع لباس های کوتاه، کفش های بیشتری موجودند. بهترین گزینه ها در زمان انتخاب کفش برای لباس کوتاه عبارتند از:  پاشنه بلند و نازک و بند دار پاشنه بلند پاها را بلندتر و لباس را جذاب تر نشان می دهد.

کفش مناسب قد و خودتان

 اگر فردی قد کوتاه هستید بهتر است از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید. اگر نیز قد بلندی دارید و احساس می کنید با کفش پاشنه دار زیادی قد بلند به نظر می رسید، کفشی با پاشنه متوسط و یا تخت را انتخاب کنید.

برای دیدن مدلهای بیشتر از کفش مجلسی اینجا کلیک کنید.

مدل لباس مجلسی به تفکیک رنگ

 لباس مجلسی رنگ سال

علاوه بر تمامی رنگ ها و مدل های لباس مجلسی که تاکنون برای شما شرح داده ایم، رنگ سال گزینه بسیار عالی برای مجالس و مهمانی هاست، اگر فردی مدگرا و بروز هستید می توانید این رنگ را به عنوان تناژ مجلسی خود مدنظر قرار داده و با دیگر اکسسوری های کیف، کفش و زیورآلات ست کنید. رنگ سال 2023 رنگ سرخابی زنده یا قرمز پرشین است.

لباس مجلسی رنگ سال

لباس مجلسی رنگ سال

لباس مجلسی سرخابی کوتاه

لباس مجلسی سرخابی کوتاه

همچنین ببینید: لباس مجلسی رنگ سال 2023

لباس مجلسی با رنگ قرمز

برای انتخاب رنگ لباس مجلسی اصلا قانون خاصی وجود ندارد اما رنگ قرمز بسیار پر طرفدار است و معمولا لباس مجلسی های این رنگ از شیکی خاصی برخوردارند این رنگ با جذابیت زیاد باعث درخشش شما خواه شد.

مدل لباس مجلسی قرمز

مدل لباس مجلسی قرمز 

مدل لباس مجلسی کوتاه قرمز

مدل لباس مجلسی کوتاه قرمز 

مدل لباس مجلسی بلند قرمز

مدل لباس مجلسی بلند قرمز 

برای دیدن مدلهای بیشتر از لباس مجلسی قرمز اینجا کلیک کنید

همچنین ببینید: 27 مدل لباس مجلسی قرمز فوق العاده شیک

لباس مجلسی با رنگ مشکی

اگر برای انتخاب رنگ لباس خود دچار تردید هستید بدون معطلی سراغ رنگ مشکی بروید این رنگ یکی از رنگ هایی است که مناسب برای تمام مهمانی ها با هر سمتی است و بسیار استایل شما را شیک جلوه می دهد.

مدل لباس مجلسی مشکی

مدل لباس مجلسی مشکی

لباس مجلسی مشکی

لباس مجلسی مشکی

برای دیدن مدلهای بیشتر از لباس مجلسی مشکی اینجا کلیک کنید

لباس مجلسی رنگ سفید

لباس مجلسی رنگ سفید یکی از رنگ هایی است که بهتر است در عروسی استفاده نشود اما باز هم این رنگ طرفداران خاص خود را دارد بهتر است از این رنگ برای تولد ها ، کلیپ های فرمالیته و مهمانی ها استفاده کنید.

مدل لباس مجلسی سفید

مدل لباس مجلسی سفید 

مدل لباس مجلسی بلند سفید

مدل لباس مجلسی بلند سفید 

لباس مجلسی سفید

لباس مجلسی سفید

برای دیدن مدلهای بیشتر از لباس مجلسی سفید اینجا کلیک کنید 

| امیدواریم از دیدن این مطلب لذت برده باشید. |

مطالب مرتبط

امتیازدهی

3.8/5 - (39 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه ها