میکاپ اسموکی

هیچ کدام از اجزای صورت به اندازه چشمان مورد اهمیت نیستند. چشم ها جز اصلی صورت هستند و زیبایی چهره به ان ها وابسته است امروزه انواع و اقسام مدل ها برای زیبا جلوه دادن چشم ها وجود دارد. یکی از جذاب ترین و مد روز ترین میکاپ برای مهمانی و جشن ها که مورد توجه بسیاری از خانم هایی است که  به دنبال بهترین انتخاب هستند میکاپ اسموکی است.

میکاپ اسموکی تمرکز ویژه ای بر روی چشمان دارد این مدل میکاپ برای افرادی که دارای چشمان درشت  هستند بسیار جلوه کننده است و با استفاده از سایه ها و پالت های مختلف یک ظاهر بسیار جذاب به وجود می اورد. حال میخواهیم با این مدل میکاپ اشنا شویم:

میکاپ چشم اسموکی یعنی چی؟

میکاپ چشم اسموکی یا دودی نوعی ارایش چشم است در این نوع میکاپ تمام تمرکز بر روی چشمان است و معمولا از سایه ها و پالت های مشکی، دودی، کرمی، طلایی، بنفش پررنگ استفاده میشود. این گریم شباهت فراوانی با گریم های افراد مشهور و سلبریتی   دنیا دارد. این نوع میکاپ به دلیل سنگین بودن تنها مخصوص جشن ها، مهمانی های بزرگ و جشن تولدها است. قبل از هر چیزی بهتر است در این مدل میکاپ از کرم پودری تیره تر از رنگ پوست خود استفاده کنید و بعد از یک زیر سازی مناسب میکاپ اسموکی را شروع کنید.

دوره آموزش طراحی ناخن

آموزش طراحی و کاشت ناخن رو شروع کن!

 

میکاپ اسموکی کلاسیک

بعد از انجام زیر سازی مناسب از ترکیب رنگ دودی و خاکستری یا ابی که یکی از انتخاب های خیلی خوب برای داشتن آارایش چشم اسموکی جذاب هستند استفاده می کنیم. در این ترکیب زوایای داخلی چشمان باید حالتی مات   به رنگ مشکی دراید. مژه های مصنوعی در این مدل خیلی کاربرد ندارند جز مژه های تکی یا سه شاخه که لای مژه های طبیعی قرار می گیرند و حالت طبیعی مژه ها را حفظ میکنند . جالب است که بدانید این میکاپ مورد پسند افراد دارای چشمان درشت و بزرگ است.

میکاپ اسموکی زرشکی

با مداد مشکی گوشه و روی پلک را طراحی میکنیم. با قلم مو طرح مداد را پخش کرده تا حالت سایه به خود بگیرد. بالای خط چشم را سایه به رنگ زرشکی و یا عنابی می زنیم کل سطح پلک را با سایه آجری می پوشانیم.با قلم مویی که دارای سر تخت هست مجددا گوشه و بالای پلک را سایه مشکی و یا دودی می زنیم سپس گوشه های داخلی چشم را مداد مشکی می زنیم زیر چشم ها را هم با قلم مو سایه عنابی و یا زرشکی میزنیم مطابق این عمل باید بر روی چشم دیگر هم صورت بگیرد.

میکاپ اسموکی قهوه ای

از کرم پودری تیره تر از رنگ پوست استفاده کرده در مرحله بعدی مداد چشم قهوه ای برداشته و پشت چشم را خطی نسبتا بلند و پر رنگ می کشیم و لازم نیس خیلی صاف باشد انتهایش را بهتر است دنباله دار نکشیم زیرا در صورت استفده از براش خودش خود به خود دنباله دار می شود بعد از انجام این مراحل با براش روی خط بکشید برای چشم پایین هم مانند چشم بالا عمل بکنید و اسماچ کنید در این مدل برای ابرو ها وقت نگذارید فقط براش ابرو بزنید صورت در این نوع میکاپ نباید یک دست باشد در نتیجه تیره و روشنش کنید  سایه های تیره و یشمی رنگ مانند کالباسی و طلایی، قهوه ای پر رنگ مورد پسند این نوع میکاپ چشم است.

بیشتر ببینید
جدیدترین مدل های آرایش چشم فانتزی 2020

میکاپ اسموکی Sooty Eye

در قدم اول از پرایمر شروع می کنیم و ان را به تمامی سطح پلک می کشیم این کار از تیکه تیکه و لابه ای شدن زیر ساز ارایش جلوگیری میکند در مرحله بعدی از سایه ای کرمی و یا طلایی کم حال استفاده میکنیم خط چشم ژله ای استفاده کرده اگر دارای چشمان ریز گونه هستید بهتر است خط چشم را سفید بکشید تا چشمان درشت تر بنظر برسند. پالت و سایه مورد نیاز برای این سبک میکاپ کالباسی و یا طلایی است بهتر است پرایمرو سایه در این نوع سبک حالتی اکلیلی مانند داشته باشد.

میکاپ اسموکی بنفش

ابتدا پرایمر بزنید پشت پلک را با سایه بنفش طراحی کرده گوشه بالایی پلک بالایی را سایه مشکی میزنیم بین این دو رنگ رنگی متمایل به بنفش یا یاسی کمرنگ زده این سه رنگ رابا یکدیگر ترکیب کرده تا پشت پلک یک دست شود و به رنگی کالباسی محو در اید سطح بالایی این طرح را با رنگ هلویی و یا کرمی طرح می زنیم با کمک مداد چشم سفید داخل چشم را می کشیم  برای بهتر جلوه دادن این طرح کافی است در مرحله اخر از اکلیل های فانتزی بنفش و یاسی استفاده بشود.

کشیدن خط چشم برای میکاپ چشم اسموکی

برای کشیدن خط چشم به سبک اسموکی بهتر است از خط چشم های مایع،ماژیکی،ژله ای،فانتزی و یا مداد چشم های متناسب با رنگ چشم استفاده کنید: ابتدا روی خط پلک چشم بالا را خط بکشید و اگر علاقه مند هستید به خط چشم گربه ای آن را تا انتهای ابروهایتان ادامه دهید در غیر این صورت کوتاه بکشید

اگر فاصله موجود دربین چشم هایتان زیاد است و همچنین اگردوست دارید چشم هایتان کشیده تر به نظر برسد در گوشه داخلی چشم به سمت بینی خط چشم بکشید کشیدن خط چشم در داخل چشم ها برای کسانی که چشم های ریزی دارند مناسب نمی باشد چراکه چشم ها را ریزتر می کند این دسته از افراد می توانند از مداد چشم سفید در داخل چشم هایشان استفاده کنند.

نحوه ریمل زدن در میکاپ چشم اسموکی

برای زیبا جلوه دادن چشمان ،بلند و پر پشت کردن مژگان باید از ریمل استفاده بشود متناسب با فرم و حالت چشمانتان ریمل را انتخاب کنید برای مژگان بلند از ریمل حجم دهنده استفاده بشود .جلوگیری از چسبندگی مژگان بهتر است ریمل را بر روی مژگان به خوبی تکان دهید بهتر است قبل از استفاده بر روی مزگان کمی پودر بچه ریخته تا ریمل بهتر جلوه کند.

بیشتر ببینید
مدل آرایش یلدا

عکس میکاپ اسموکی چشم

در ادامه چند مدل جدید از عکس های میکاپ اسموکی چشم با طرح های دخترانه و جذاب را که سال 2022 ترند شده اند مشاهده میکنیم نظر شما در مورد این عکس ها چیست؟

ایده برای میکاپ اسموکی لایت دخترونه

ایده برای میکاپ اسموکی لایت دخترونه

عکس میکاپ اسموکی برای مجلس عروسی

عکس میکاپ اسموکی برای مجلس عروسی

میکاپ چشم شاین دخترونه 2022

میکاپ چشم شاین دخترونه 2022

عکس آرایش چشم اسموکی با رژ لب قرمز

عکس آرایش چشم اسموکی با رژ لب قرمز

عکس میکاپ چشم از اینستاگرام

عکس میکاپ چشم از اینستاگرام

نمونه های جدید میکاپ لایت دخترانه

نمونه های جدید میکاپ لایت دخترانه

مدل جدید آرایش های چشم اروپایی

مدل جدید آرایش های چشم اروپایی

بهترین مدل های آرایش چشم عروس ایرانی

بهترین مدل های آرایش چشم عروس ایرانی

گالری جدید از تصاویر میکاپ لایت و غلیظ چشم دخترونه

گالری جدید از تصاویر میکاپ لایت و غلیظ چشم دخترونه

ارایش چشم اسموکی دخترونه لایت

ارایش چشم اسموکی دخترونه لایت

میکاپ اسموکی طرح عربی غلیظ

میکاپ اسموکی طرح عربی غلیظ

میکاپ اسموکی طرح دار برای تولد

آنچه باید بدانید

شاید بپرسید برای اینکه میکاپ اسموکی جذابی داشته باشیم باید چه کنیم؟

1-قبل از شروع میکاپ صورتتان را با نرم کننده بشویید

2-برای اینکه  خشکی صورت خود را برطرف کنید و پوستی یک دست داشته باشید از مرطوب کننده ای  قوی استفاده کنید تا میکاپ بر روی چشم ها و صورت بهتر صورت بگیرد.

3-بهتر است این میکاپ متناسب با فرم و حالت چشمانتان صورت بگیرد. اگر چشمانتان به یکدیگر نزدیک است از سایه هایی روشن تر مانند یاسی ،کرمی یا صدفی برای پوشش دادن پشت پلک خود استفاده کنید. در صورت پف دار بودن چشم هایتان به هیچ عنوان از رنگ های تیره و دودی استفاده نکنید. در عوض رنگ های قهوه ای روشن و طلایی را جایگزین کنید.

4-با رنگ ها بازی کنید آرایش چشم ها نباید تنها مشکی باشد بلکه باید با دیگر رنگ های تیره غنی شود مانند آلویی، کالباسی، طلایی و…

5-شما باید به این نکته دقت داشته باشید که تا چه اندازه میکاپ چشم را پایین می آورید سایه چشم نباید خیلی بیشتر از مژه های پایینی امتداد داشته باشد اگر بیش از اندازه امتداد داشته باشد ظاهر و  زیبایی ارایش را خراب می کند.

کلام اخر

باید به این نکته توجه داشتته باشید که میکاپ اسموکی میکاپی شلوغ است. بهتراست برای سایر اجزای صورت از ارایش های لایت و کم حالت استفاده شود بهتر است این ارایش را برای همه جشن ها مورد استفاده قرار ندهید زیرا باعث می شود صورتتان تکراری شود و پیشنهاد می کنیم تنها برای جشن های خاص مورد استفاده قرار بگیرد.

نظر شما چیست؟ شما چه مدل میکاپ چشمی را برای محیط کار و یا مجالس خاص پیشنهاد می کنید؟ کدام سبک میکاپ اسموکی مورد پسندتان است؟ ایا تا به حال میکاپ اسموکی را امتحان کرده اید؟