روش های رفع بوی بد کفش و پا

بوی بد پا و کفش معمولا در بین بسیاری از افراد رایج است، این بو ممکن است علاوه بر آزار و اذیت خود فرد اطرافیان را نیز اذیت کند اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید بوی بد را از پا و کفش هایتان دور کنید پیشنهاد میکینم  ساده ترین روش های رفع بوی بد کفش زیر را مطالعه کنید.

ساده ترین روش های رفع بوی بد پا

شست و شوی پا

هرشب بعد از اینکه کفش را از پایتان درآوردید با صابون پاهای خود را بشورید، هیچ وقت پای مرطوب را داخل کفش نبرید چرا که خود محیطی مرطوب و گرم را برای رشد قارچ ها و باکتری ها مهیا نموده اید حتی الامکان در طول روز کفش های خود را تعویض کنید.

استفاده از جوراب

یکی از ساده ترین روش های جلوگیری از بوی پا، پوشیدن جوراب می باشد. اکثر افراد به دلیل گرمی هوا و یا … ترجیح می دهند جوراب نپوشند اما نمی دانند که در این صورت مستقیما در حال پرورش قارچ ها و باکتری ها در بین انگشتان پای خود هستند.

سرکه

مقدار مساوی از آب و سرکه را با یکدیگر مخلوط کنید و نیم ساعت قبل از استفاده از کفش محلول را در آن اسپری نمایید. سرکه سفید دشمن قارچ و باکتری می باشد، با اسپری سرکه با داخل کفش قارچ ها را از بین خواهید برد.

چای کیسه ای

این روش نیز روش موثری در کاهش بوی کفش می باشد، چای کیسه ای دارای ماده ای به نام تانین است این ماده از بین برنده قارچ ها و باکتری ها می باشد. چای سیاه کیسه ای را در آب جوش فرو کنید سپس در محیط آزاد 5 دقیقه قرار دهید تا خنک شود حال چای را به مدت شب تا صبح در کفش هایتان قرار دهید.

بیشتر ببینید
ایده های خلاقانه برای تزیین گلدان

جوش شیرین

جوش شیرین را می توانید شب در کفش خود ریخته و صبح سطح آن را از جوش شیرین پاک کنید شما نیز می توانید محلولی از جوش شیرین و آب تهیه نموده و مانند سرکه نیم ساعت قبل از پوشیدن کفش به داخل آن اسپری کنید.

منجمد کردن

هوای بسیار سرد رشد باکتری ها و قارچ ها را متوقف می سازد می توانید کفش ها ار در کیسه زیپ دار قرار داده و در فریزر بگذارید.

الکل

استفاده از الکل برای توقیف رشد باکتری ها همانند آب بروی آتش می باشد محلول الکل را همانند دیگر محلول ها نیم ساعت قبل از پوشیدن داخل کفش اسپری کنید.

ذغال فعال

بسیار مشاهده نموده ایم که برای رفع بوی یخچال از ذغال استفاده می کنند، ذغال برای رفع بوی کفش نیز موثر می باشد.

روش های متعددی برای از بین بردن بوی کفش و پا وجود دارند که از شایع ترین آنها می توان به روش های فوق اشاره کرد. مواردی همانند شست و شوی روزانه جوراب، قرار دادن کفش ها در محیط آزاد جلوی تابش مستقیم نور خورشید و شست و شوی هفته ای آنها نیز می توانند به کاهش بو کمک کنند.