روش های زدن موهای صورت

اصلاح صورت بانوان

روش های از بین بردن مو های صورت : همه مراقبت‌های پوستی یک طرف، از بین بردن موی صورت یک طرف!

کمتر کسی پیدا می‌شود که این کار را دوست داشته باشد چون شاید به نظر کاری بیهوده و زمان‌گیر باشد. باید گفت اگر روش درست برای از بین بردن موهای زائد صورت خود را پیدا کنید، دیگر ذهنتان را درگیر نمی‌کند و به راحتی می‌توانید از شر آنها خلاص شوید. موهای پشت لب، زیر چانه و موهای ریز بین دو ابرو را با شناخت روش‌های مختلف حذف کنید.

دوره آموزش طراحی ناخن

آموزش طراحی و کاشت ناخن رو شروع کن!

 

1. استفاده از موچین

برای تمیز کردن ابروها از این وسیله استفاده می‌شود.کندن موهای زائد در قسمت‌هایی از صورت راحت‌تر انجام می‌شود که سطح کمتری داشته باشد، نقاطی مانند زیر ابرو و بین دو ابر و چانه برای این منظور بهتر هستند. اگر برای کل صورت از این وسیله استفاده کنید زمان زیادی از شما می‌گیرد و قطعاً کندن دانه دانه موها طاقت‌فرسا خواهد بود.

2. وکس صورت

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن موهای صورت، وکس یا همان موم است. معمولاً برای صورت از موم مخصوص و لطیف‌تر استفاده می‌شود تا آسیب به پوست نرساند.وکس صورت می‌تواند به دلیل استفاده از مواد خاص روی سطح پوست، باعث آسیب و التهاب شود. اگر این روش به درستی انجام نشود، فولیکول مو به طور کامل از ریشه خارج نمی‌شود و همین امر باعث التهاب و تحریک پوست اطراف می‌شود. اگر فولیکول باقی مانده زیر پوست به دام بیفتد، باعث رشد موی زیرپوستی می‌شود. برای استفاده از وکس صورت بهتر است به سالن‌های آرایشی مراجعه کنید یا خودتان دستور کار را به خوبی مطالعه کنید.

بیشتر ببینید
مدل بافت مو شیک 2022

همچنین ببینید : روش های قطعی از بین بردن جوش سرسیاه 

3. استفاده از تیغ (تیغ اصلاح صورت)

شاید فکر کنید که استفاده از تیغ برای اصلاح موهای صورت کمتر انجام می‌شود، ولی بسیاری از زنان برای از بین بردن موهای زائد صورت خود از تیغ استفاده می‌کنند. چنانچه استفاده از این روش برای شما راحت‌تر است، باید برخی احتیاط‌ ها را هم بشناسید تا پوست صاف و بدون التهاب به دست بیاید. شیو صورت را درون حمام یا بعد از آن انجام دهید تا پوستتان نرم و صاف‌تر باشد.

4. بند انداختن (بند انداز برقی)

بند انداختن در کشورهای آسیای میانه مرسوم است و با استفاده از نخ انجام می‌شود. باید گفت این روش کمی تخصصی‌تر است و با تمرین می‌توان آن را آموخت. در این روش نخ با ترفند خاصی روی پوست صورت حرکت می‌کند و با به دام انداختن موهای اضافه صورت در بین نخ، موها کنده می‌شوند. این روش هم تا حدودی موها را به صورت تکی جدا می‌کند ولی زمان کمتری نسبت به موچین نیاز دارد. بند صورت برای قسمت‌های کوچک‌تر صورت مانند ابرو، بالای لب یا سبیل و گونه‌ها بهتر جواب می‌دهد.

5. کرم موبر (کرم موبر صورت)

برخی افراد به دلیل بوی نامطبوع کرم‌های موبر در زمان گذشته، این روش را کنار گذاشته‌اند ولی باید بدانید مدل‌های جدید و تولید شده در بازار بدون بو هستند. این کرم را روی قسمت مورد نظر صورت بمالید، به دلیل مواد خاص استفاده شده در ترکیب آنها موها از سطح پوست جدا می‌شوند.

6. نسخه‌های موضعی (داروهای هورمونی)

به غیر از محصولات موجود در فروشگاه و داروخانه‌ها، می‌توانید از متخصص پوست و زیبایی هم بخواهید که نسخه دست‌ساز و مخصوص به خود شما را تجویز کند. برخی از مواد دارویی باعث کاهش رشد موهای زائد و کم شدن آنها می‌شود. البته باید بدانید که در برخی موارد بعد از قطع کردن مصرف این داروها، موهای زائد مجدد به حالت قبل خود باز می‌گردد.

بیشتر ببینید
بهترین کرم های دور چشم + راهنمای انتخاب آن

7. الکترولیز

یکی دیگر از روش‌های رفع موهای زائد به شکل دائم، الکترولیز است. در این روش از گرمای متمرکز شده استفاده می‌شود که هر بار یک فولیکول مو را تخریب می‌کند تا از رشد باز بماند. این روش برای افرادی مناسب است که به دنبال روش دائمی هستند ولی به دلیل نازکی و روشن بودن موهای صورت خود، نمی‌توانند لیزر انجام دهند.

8. لیزر موهای زائد

اگر به دنبال روش دائمی برای خلاص شدن از شر موهای زائد هستید، لیزر یک روش پیشنهادی برای شماست. . مزیت این روش نسبت به الکترولیز این است که می‌تواند در آن واحد سطح بیشتری را پوشش دهد در صورتی که الکترولیز تنها یک فولیکول را درگیر می‌کند. این دو روش از نظر سطح پوست به کار رفته، در واقع مانند وکس و موچین عمل می‌کنند. لیزر برای موهای به رنگ روشن و ریز کرک مانند تأثیر چندانی ندارد، قیمت آن بالاست و برای تثبیت درمان باید آن را چندین بار تکرار کنید تا فولیکول‌های مو کاملاً از بین بروند.